Rezultate te kerkimit per termin: +Keshtu

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.659Z

MASH, fituesit shpallen ne 16-17 shtator

Fillimi i javes se ardhshme eshte afati i fundit i percaktuar nga Ministra e Arsimit persa i perket shpalljes se fituesve te universiteteve per kete vit akademik. Me konkretisht ne datat 6-17 shtator pritet te shpallen fituesit e universiteteve . Burime prane Agjencise Kombetare te Provimeve thone s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:15.079Z

Letersia dhe Matematika, tani edhe lende me zgjedhje Luljeta Ndoka

Lenden e Letersise dhe te Matematikes do te mund t'i jepni nga dy here provim. Nje here, sepse me rregullore ato jane lende te detyruara per cdo shtetas shqiptar, dhe per here te dyte do te mund t'i jepni vetem nese e deshironi nje gje te tille. Kjo, sepse ne listen e lendeve me zgjedhje ekziston ta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.971Z

Midis jeteses dhe mbijeteses sklleverit e rinj te Rusise

Kush mund ta mendonte Rusia eshte nje vend i shpreses. Se paku per te 12 milione punetoret emigrante qe vijne cdo vit nga Azia Qendrore dhe Evropa Lindore. Ekonomikisht keto vende ndodhen ne krize. Per shembull Taxhikistani Nje e treta e ndermarrjeve te medha jane te vjetruara dhe jane mbyllur. M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.316Z

Perballja, TAP Ne kemi me shume avantazhe se rivali yne Nabucco Eglantina Nasi

Trans-Adriatik apo Nabucco?! Te dy projektet e planifikuara per te konkurruar mbi rrugen e transportit te gazit nga Azerbajxhani drejt Evropes, paraqesin perparesite e tyre ne kete gare. Te cituara nga prestigjiozja “EurActiv”, permes perfaqesuesve te secilit projekt, ato tashme duken me rivale

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.919Z

Shqiperi-Kosove, aksionere ne TEC-in me fuqi 1200 MEGA

Fatjona Mejdini Shqiperia dhe Kosova po organizojne projekte te perbashketa ekonomike dhe energjetike per te zhvilluar te dy vendet. Keshtu, gjate takimit te djeshem, qe Kryeministri Berisha zhvilloi me Kryetarin e Kuvendit te Kosoves, Jakup Krasniqi, u shfaq projekti per ngritjen e nje termocentral

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.591Z

Ballkani i trazuar, mundesi per shkaterrim

Nga Anatol Lieven* Ne marreveshjet e tyre per pavaresine e Kosoves, BE-ja dhe Rusia kane nevoje t'i marrin pikat e nisjes nga realiteti dhe pergjegjesia e perbashket per stabilitetin e kontinentit evropian dhe jo nga legalizimi apo vetekenaqesia. Ruset duhet te dine se, duan apo jo ata dhe serbet, K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.372Z

PD kunder te vegjelve, prag 4 per qind

Fatjona Mejdini Partia Demokratike perballet tani me ndezje debati nga aleatet e saj politike pasi nje zyrtar i saj dje, mbrojti rritjen ne kater per qind te pragut elektoral. Deputeti i PD-se, Prec Zogaj, njekohesisht kryetar i Komisionit parlamentar te Jashtem, deklaroi dje ne nje konference te po

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama