Rezultate te kerkimit per termin: +Keshtu

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.316Z

Perballja, TAP Ne kemi me shume avantazhe se rivali yne Nabucco Eglantina Nasi

Trans-Adriatik apo Nabucco?! Te dy projektet e planifikuara per te konkurruar mbi rrugen e transportit te gazit nga Azerbajxhani drejt Evropes, paraqesin perparesite e tyre ne kete gare. Te cituara nga prestigjiozja “EurActiv”, permes perfaqesuesve te secilit projekt, ato tashme duken me rivale

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.919Z

Shqiperi-Kosove, aksionere ne TEC-in me fuqi 1200 MEGA

Fatjona Mejdini Shqiperia dhe Kosova po organizojne projekte te perbashketa ekonomike dhe energjetike per te zhvilluar te dy vendet. Keshtu, gjate takimit te djeshem, qe Kryeministri Berisha zhvilloi me Kryetarin e Kuvendit te Kosoves, Jakup Krasniqi, u shfaq projekti per ngritjen e nje termocentral

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.591Z

Ballkani i trazuar, mundesi per shkaterrim

Nga Anatol Lieven* Ne marreveshjet e tyre per pavaresine e Kosoves, BE-ja dhe Rusia kane nevoje t'i marrin pikat e nisjes nga realiteti dhe pergjegjesia e perbashket per stabilitetin e kontinentit evropian dhe jo nga legalizimi apo vetekenaqesia. Ruset duhet te dine se, duan apo jo ata dhe serbet, K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.372Z

PD kunder te vegjelve, prag 4 per qind

Fatjona Mejdini Partia Demokratike perballet tani me ndezje debati nga aleatet e saj politike pasi nje zyrtar i saj dje, mbrojti rritjen ne kater per qind te pragut elektoral. Deputeti i PD-se, Prec Zogaj, njekohesisht kryetar i Komisionit parlamentar te Jashtem, deklaroi dje ne nje konference te po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.125Z

Universitetet, rregullat e reja te regjistrimit

Nese nuk regjistroheni ne raundin e pare te regjistrimeve, humbisni te drejten e shkollimit. Ky eshte kriteri me i ri i vendosur nga Ministria e Arsimit dhe e Shkences per regjistrimet ne universitete. Inspektori i Matures Shteterore ne Drejtorine Arsimore te Tiranes, Muhamet Mesi, shpjegon skemen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.217Z

Uji i ndotur, rrezik epidemie

Mungesa e infrastruktures dhe pikerisht e nje sistemi te quajtur "Alert", rrezikon te gjithe vendin nga epidemite qe mund te shkaktohen nga uji i pijshem. Pavaresisht se analizat e ketij te fundit mund te kryhen cdo dite ne rrethe, Instituti i Shendetit Publik njihet me to vetem nje here ne 15 dite,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.992Z

Strabizmi politik i PS-se ne refuzimin e ofertave te maxhorances

04-11-2010 / Redaksionale Partia Socialiste ka reaguar pas ofertes se kryeparlamentares Topalli qe opozita te zgjedhe kandidatin per Avokatin e Popullit dhe se shumica eshte e interesuar ta votoje. Ky gjest i shtrirjes se dores per respekt hasi tek pala tjeter ne kthimin e kurrizit si pa te ke

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama