Rezultate te kerkimit per termin: +Kiev

Total: 2742
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.321Z

Kiev: Opozita merr zyrën e bashkisë

Udhëheqësi i partisë opozitare Svoboda në Ukrainë ka thënë se anëtarët e subjektit të tij kanë okupuar ndërtesën e bashkisë në Kiev, derisa protestat kundër vendimit të qeverisë për të pezulluar nënshkrimin e një marrëveshjeje të bashkëpunimit me Bashkimin Evropian kanë vaz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.753Z

Rrëzohet statuja e Leninit në Kiev

Protestat në Ukrainë Opozita kërkon rrëzimin e qeverisë pro-ruse dhe afrimin me Bashkimin Europian Protestuesit kundër qeverisë në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev, rrëzuan dje një statujë të themeluesit të Bashkimit Sovjetik, Vladimir Lenin, dhe e sulmuan me çekiçë në një sfidë s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.597Z

E shijon futbollin në Kiev

Futbollisti ukrainas Andriy Shevchenko, kaloi nëpër vështirësi të mëdha tek Chelsea e AC Milan në tre vjetët e fundit. Megjithatë, sulmuesi ukrainas e zgjodhi rrugën e drejt për t’u rikthyer tek Dynamo Kiev, ku deklaron se po e shijon futbollin ende. “Unë u ktheva në Kiev me form

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.417Z

Formacionet zyrtare: Chelsea - Dinamo Kiev

Chelsea do të kërkojë këndelljen duke filluar nga ndeshja e sotme në Ligën e Kampionëve, ku do të luaj me Dinamo Kiev. CHELSEA:  Begovic; Azpilicueta, Zouma, Terry, Babá; Ramires, Matic; Willian, Fàbregas, Oscar; Diego Costa. AdPlatformZone

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.329Z

Mijëra marshojnë në Kiev pro Europës

Protestat në Ukrainë Qeveria e Kievit, e tronditur nga masiviteti i kundërshtimit të vendimit të saj Mijëra dhe dhjetëra mijëra ukrainas protestuan dje në Kiev kundër vendimit të Presidentit Viktor Janukoviç për të nënshkruar një marrëveshje të tregtisë së lirë me Bashkimin Euro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.054Z

Festa në Kiev, Kafshët në kopshtin zoologjik festojnë Hallouinin

Edhe banorët e një kopshti zoologjik në kryeqytetin e Ukrainës Kiev, e kanë festuar më së miri festën e Hallouinit, teksa iu shërbye edhe kungulli. 4 tigrat në këtë kopësht zoologjik konsumuan secili nga 5 kg mish, për festën e Hallouinit. Fotografi i kopshtit zoologjik, Bogdan Skulsk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.248Z

Sulm i ri mbi protestuesit në Kiev

Policia në kryeqytetin e Ukrainës Kiev nisi një sulm të ri mëngjesin e sotëm ndaj protestuesve të mbledhur në qendër të qytetit ndërsa numri i të vdekurve mbërriti në 25. Sulmi i ri synon të pastrojë sheshin kryesor të qytetit, Sheshin e Pavarësisë nga protestuesit ndërsa preside

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama