Rezultate te kerkimit per termin: +Kiev

Total: 2742
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.054Z

Festa në Kiev, Kafshët në kopshtin zoologjik festojnë Hallouinin

Edhe banorët e një kopshti zoologjik në kryeqytetin e Ukrainës Kiev, e kanë festuar më së miri festën e Hallouinit, teksa iu shërbye edhe kungulli. 4 tigrat në këtë kopësht zoologjik konsumuan secili nga 5 kg mish, për festën e Hallouinit. Fotografi i kopshtit zoologjik, Bogdan Skulsk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.248Z

Sulm i ri mbi protestuesit në Kiev

Policia në kryeqytetin e Ukrainës Kiev nisi një sulm të ri mëngjesin e sotëm ndaj protestuesve të mbledhur në qendër të qytetit ndërsa numri i të vdekurve mbërriti në 25. Sulmi i ri synon të pastrojë sheshin kryesor të qytetit, Sheshin e Pavarësisë nga protestuesit ndërsa preside

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.325Z

Klitschko: Në Kiev po vendoset e ardhmja

Protestuesit në kryeqytetin Kiev të Ukrainës janë shprehur të vendosur për të dalë në rrugë për të kërkuar përsëri që qeveria e presidentit, Viktor Yanukovich, të paraqes dorëheqje, për shkak të refuzimit për ta nënshkruar marrëveshjen për lidhje më të afërta me Bashkimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.836Z

Përleshje në Kiev për Europën

Mbi 100 mijë vetë dalin në rrugë kundër Rusisë dhe qeverisë. Kërkojnë bashkim me Perëndimin Policia e Ukrainës përdori gazin lotsjellës gjatë ditës së hënë kundër protestuesve pro Europës, të cilët kërkojnë që qeveria e tyre të mos afrohet me Moskën, por të nënshkruajë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.614Z

Dështon armëpushimi në Kiev, 17 të vdekur të tjerë

Së paku 17 protestues u vranë sot në mëngjes në Kiev në përleshje të reja me policinë pasi një armëpushim i arritur natën e kaluar dështoi. Dëshmitarët raportuan për përdorimin e municioneve luftarake, bombave me naftë dhe ujit me presion në sheshin kryesor të protestave, Sheshi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.671Z

Protestë masive në Kiev, bllokohet kompleksi qeveritar

Ukrainasit u mblodhën në kryeqytetin Kiev në një protestë masive për të dënuar qeverinë e presidentit Viktor Janukoviç dhe për t’i bërë atij trysni të heqë dorë nga planet e forcimit të marrëdhënieve me Rusinë. Mediat ndërkombëtare raportojnë se më shumë se 100 mijë d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.521Z

Dinamo Kiev-Inter, perballja nuk anulohet

Dinamo Kiev-Inter do te luhet sipas te gjitha parashikimeve diten e merkure ne mbremje edhe pse nje pjese e lojtareve jane prekur nga virusi sezonal. Lajmin e ben te ditur nje zedhenes i klubit ukrainas. Nderkohe, trajneri portugez Mourinho po ben bilancin e lojtareve qe nuk do kete te g

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama