Rezultate te kerkimit per termin: +Kilin

Total: 436
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.392Z

Tërmeti godet Kilin (Video)

swfobject.embedSWF('http://www.youtube.com/v/V4iOUv-aENs','avreloaded0','300','240','9.0.28','/plugins/content/avreloaded/expressinstall.swf', false,{wmode:'opaque',bgcolor:'#FFFFFF'},{id:'p_avreloaded0',styleclass:'allvideos'}); Update - Një tërmet me fuqi 8.8 ballë, sipas shkallës Rihte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.732Z

Presidenti brazilian viziton Kilin, ofron ndihmë pas tërmetit

Presidenti brazilian Lula da Silva vizitoi të hënën Kili dhe i ofroi presidentes kiliane Michelle Bachelet ndihmë humantiare nga vendi i tij. Duke folur në një konferencë për shtyp me presidentin Lula, Bachellet tha: "Dua ti bëj thirrje gjithë popullit të Kilit të jenë të ndërgj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.316Z

Miqësorja me Kilin? FSHF hesht!

SHKRUAN: Jeton Selimi 03-03-2011 11:24Ndonëse një ditë më parë kishte bërë bujë lajmi i publikuar nga mediat kiliane se Shqipëria dhe Kili do të zhvillonin një takim miqësor në Tiranë në muajin mars, madje duke përcaktuar deri në detaje edhe shpenzimet e udhëtimit, dje në federa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.052Z

Gjermania fiton Kupën e Konfederatave, mposht Kilin

Moment i artë për futbollin Gjerman. Pas triumfit të 21-vjecarëve në Botëror, edhe Gjermania e perspektivës e Joachim Loew fiton Kupën e Konfederatave duke mposhtur 1-0 në finale brezin e artë të Kilit, që ka fituar dy herë Kupën e Amerikës dhe eliminoi në gjysmëfinale Portugalinë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.844Z

Sanchez, i etur të luajë për Kilin

Sulmuesi i Barcelonës, Alexis Sanchez është i gatshëm të kthehet për të luajtur për Kilin në kualifikimet për Botërorin 2014, kundër Uruguait të premten. 22 vjeçari mungoi në dy ndeshjet e fundit kualifikuese, pas lëndimit që e pësoi në shtator duke luajtur për Barçën. “Ja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.862Z

Argjentina lëkundet nga një tërmet në kufi me Kilin

Fatmirësisht tërmeti nuk shkaktoi viktima dhe dëme materiale. Epiqendra e tij ndodhej në lokalitetin Iglesia, 145 kilometra në veriperëndim të kryeqendrës së provincës San Huan, në një thellësi prej 10 kilometrash, shtoi Inpres. San Huan është një provincë e Andeve me aktivitet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.835Z

Kualifikohet Brazili, penalltitë tradhtojnë Kilin

Brazili e ka kaluar me mjaft vështirësi Kilin duke vazhduar tutje në Kampionatin Botëror. Loja e rregullt përfundoi me rezultat të barabartë 1-1. David Luiz shënoi për 1-0 në minutën e 18 të ndeshjes. Alexis Sanchez barazoi në minut&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama