Rezultate te kerkimit per termin: +Kilin

Total: 436
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.732Z

Termeti alarmon Kilin

Lëkundje të fuqishme tërmeti u regjistruan në disa zona të Kilit. Dridhjet e tokës u dëgjuan më shumë në Kilin qendror, përfshirë edhe kryeqytetin Santiago. Tërmeti ka qenë 7 gradë Rihtër me epiqendër n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.467Z

Tërmeti lëkund Kilin

Një tërmet me magnitudë 6.4 ballë ka goditur sot Kilin, pikërisht në pjesën e shkatërruar nga tërmeti i vitit të kaluar. Instituti amerikan i gjeofizikës nuk dha asnjë informacion për viktima të mundshme apo dëme materiale.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.073Z

Bielsa mbetet me Kilin

Argjentinasi Marcelo Bielsa i cili në qershor e udhëhoqi Kilin drejt fitores së parë të tyre në një Kampionat botëror pas 48 viteve, ka arritur marrëveshje për vazhdimin e qëndrimit në postin e selektorit edhe për pesë vite tjera. “Bielsa do të punoj me ne deri më 2015”, tha pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.758Z

Ban Ki Mun viziton Kilin

Sekretari i pergjithshem i Kombeve te Bashkuara, Ban Ki Mun vizitoi te premten Kilin per t’u njohur, sic tha ai, nga afer me pasojet e termetit tragjik. “Jam ketu per t’u shprehur solidaritetin e Kombeve te Bashkuara, komunitetit nderkombetar gjithe popullit dhe qeverise

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.232Z

Një tjetër tërmet godet Kilin

Një tjetër tërmet i fuqishëm me magniturë 7.8, ballë ka goditur Kilin verior. Tërmeti ndodhi një ditë pas një tërmeti tjetër të fuqishëm në Kili me magnitudë prej 8.2 ballë si pasojë e të cilit gjetën vdekjen gjashtë persona. Ndërkohë alarmi për cunami në Kili dhe Peru ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.770Z

Tërmete të reja godasin Kilin

Kili është tronditur edhe nga tri tërmete të reja, prej të cilëve më i fuqishmi ka qenë prej 6.8 ballë sipas shkallës së Richterit, duke shkaktuar panik në mesin e banorëve. Epiqendra e tërmeteve ishin në rrethinën e qytetit të dytë për nga madhësia të qytetit kilian Konsepsio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.571Z

Marchena: Spanja do ta mposhtë Kilin

Spanjës i nevojitet vetëm fitorja kundër Kilit për të garantuar kualifikimin në fazën tjetër të Kampionatit Botëror, ndërsa Carlos Marchena thotë se përfaqësuesja e tij ka gjithçka që nevojitet për të shënuar fitore. "Ende nuk është zgjidhur asgjë dhe të dyja skuadrat do

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama