Rezultate te kerkimit per termin: +Kilin

Total: 436
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.881Z

Mrekulli në Kili, nxirren të gjallë 79 persona

Katr dit pas trmetit katastrofik, q goditi Kilin shnohet nj mrekulli. 79 persona jan nxjerr t gjall nga grmadhat e nj ndrtese n qytetin e Konsepsionit. N nj deklarat pr shtyp Presidentja Michelle Bachelet tha se bilanci i trmetit dhe tsunamit, q goditi vendin ka arritur n 800 viktima.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.392Z

Tërmet në Pakistan dhe Afganistan

Islamabad, 28 Shkurt NOA - Pakistani dhe Afganistani u prekën mëngjesin e sotëm nga një tërmet i fuqishëm duke sjellë ndërmend për banorët vendas, lëkundjet e frikshme të pesë viteve më parë ku u numëruan më shumë se 73 mijë njerëz të vrarë. Goditja sizmike preku sot her

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.385Z

Kili lëkundet nga një tjetër tërmet me fuqi 6,7 ballë

Instituti gjeofizik amerikan bën të ditur se epiqendra e tërmetit ishte 72 kilometra nga qyteti Koncepsion, një nga më të prekurit që goditi Kilin më 27 shkurt. Sipas këtij instituti, tërmeti ra në orën 02:21 GMT në një thellësi 35 kilometra, por nuk u dha asnjë alarm për cunami.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.732Z

Ndalim qarkullimi, ushtria mbron Kilin

Santiago, 2 mars, NOA Gjendje ndalim-qarkullimi është vendosur në kryeqytetin Santiago, por edhe në qytete të tjera në Kili, vendin i cili u godit nga tërmeti para pak ditësh. Sipas autoriteteve vendase, një masë e tillë është ndërmarrë për të shmangur plaçkitjen dhe dhunën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.862Z

Brazili mund Kilin 2-1

Brazili mbrëmë ka thyer në një miqësore të zhvilluar në Toronto skaudrën e Kilit. Brazilianët e nisën më mirë teksa që në minutat e para lëshojnë sinjalin e parë me anë të Neimarit por topi përfundon ngjitur me shtyllën. Kili është e shthurur në mbrojtje dhe nga kjo mundësi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.214Z

Termeti 82 balle trondit Kilin

0 Nje termet i fuqishem me magnitude 82 balle sipas shkalles Rihter goditi brigjet veri-perendimore te K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.233Z

Fernandinho Mendojme per kualifikimin

Brazili iu rikthye pergatitjeve pas kualifikimit te mundimshem me Kilin me Neymar qe nuk u stervit me pjesen tjeter te grupit per shkak te demtimit qe pesoi ndaj formacionit te Sampaolitbr br Gjendja fizike e yllit te Selecaos ishte tema kryesore e konferences se radhes per shtyp ku foli mesfushor

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama