Rezultate te kerkimit per termin: +Kilin

Total: 436
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.411Z

Kontroll antidoping për Spanjën

Tetë futbollistë të Kombëtares spanjolle, që aktualisht gjenden në qendrën sportive “Las Rozas”, për t’u përgatitur për kampionatin Botëror Afrika e Jugut 2010, u është dashtë që befasisht t’i nënshtrohen një testi të antidopingut, të kërkuar nga Federata Ndërkombëtare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.494Z

Van Der Vaart demtohet dhe rrezikon Boterorin

0 Rafael Van Der Vaart do te mungoje ne boteror Mesfushori i Hollandes eshte demtuar ne pulpe dhe ai nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.762Z

Gjermania, nis me shpejt llogarite me Argjentinen e Maradones

Shakaja e vjeter: “Anglia e shpiku futbollin, por Gjermania i fiton ndeshjet”, qendron edhe me shume pas ndeshjes se djeshme. Gjermania fitoi 4-1 ndaj Anglise dhe siguroi nje bilete per ne cerekfinale. Pas ketij triumfi, gjermanet kane nisur te bejne llogarite me gjysmefinalen dhe do te ndeshen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.628Z

Kili: 708 të vrarë nga tërmeti dhe cunami

Presidentja e Kilit Mishel Bakelet tha se bilanci i të vdekurve nga tërmeti i fuqishëm që goditi Kilin të shtunëN ka shkuar në 708 dhe mund të rritet. Pamjet televizive nga porti Konstitusion, rreth 350 km nga kryeqyteti Santiago, treguan shtëpi të shembura nga tërmeti dhe cunami

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.853Z

Momente dramatike nga tërmeti i fuqishëm në Kili (Video)

Një tërmet i fuqishëm prej 8.3 shkallësh ka goditur Kilin, duke shkaktuar cunami dhe detyruar evakuimin e një milion personave. Janë regjistruar momente dramatike nga këto momente, kur të paktën 5 persona vdiqën dhe mbi 20 u lënduan. AdPlatformZ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.382Z

Kili, termeti, Obama: Te gatshem per ndihme

Shtetet e Bashkuara te Amerikes jane te gatshme per te ndihmuar Kilin, pas termetit te fuqishem qe deri tani ka sjelle me shume se 150 viktima dhe shume deme materiale. Konfirmimi ka ardhur nga vete presidenti amerikan, Barack Obama, duke folur ne telefon me presidentin kilian Michelle Ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.927Z

Alarm për terrenet në Soccer City e Mandela

Stadiumet FIFA ka nisur të shqetësohet për gjendjen e fushave në stadiumet e botërorit në Afrikën e Jugut. Brazili dhe Bregu i Fildishtë nuk janë stërvitur në barin e “Soccer City”, për të evituar që terreni të mos rëndohej në prag të ndeshjes së mbrëmjes së sotme.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama