Rezultate te kerkimit per termin: +Kilin

Total: 436
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.232Z

Një tjetër tërmet godet Kilin

Një tjetër tërmet i fuqishëm me magniturë 7.8, ballë ka goditur Kilin verior. Tërmeti ndodhi një ditë pas një tërmeti tjetër të fuqishëm në Kili me magnitudë prej 8.2 ballë si pasojë e të cilit gjetën vdekjen gjashtë persona. Ndërkohë alarmi për cunami në Kili dhe Peru ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.770Z

Tërmete të reja godasin Kilin

Kili është tronditur edhe nga tri tërmete të reja, prej të cilëve më i fuqishmi ka qenë prej 6.8 ballë sipas shkallës së Richterit, duke shkaktuar panik në mesin e banorëve. Epiqendra e tërmeteve ishin në rrethinën e qytetit të dytë për nga madhësia të qytetit kilian Konsepsio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.571Z

Marchena: Spanja do ta mposhtë Kilin

Spanjës i nevojitet vetëm fitorja kundër Kilit për të garantuar kualifikimin në fazën tjetër të Kampionatit Botëror, ndërsa Carlos Marchena thotë se përfaqësuesja e tij ka gjithçka që nevojitet për të shënuar fitore. "Ende nuk është zgjidhur asgjë dhe të dyja skuadrat do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.392Z

Tërmeti godet Kilin (Video)

swfobject.embedSWF('http://www.youtube.com/v/V4iOUv-aENs','avreloaded0','300','240','9.0.28','/plugins/content/avreloaded/expressinstall.swf', false,{wmode:'opaque',bgcolor:'#FFFFFF'},{id:'p_avreloaded0',styleclass:'allvideos'}); Update - Një tërmet me fuqi 8.8 ballë, sipas shkallës Rihte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.732Z

Presidenti brazilian viziton Kilin, ofron ndihmë pas tërmetit

Presidenti brazilian Lula da Silva vizitoi të hënën Kili dhe i ofroi presidentes kiliane Michelle Bachelet ndihmë humantiare nga vendi i tij. Duke folur në një konferencë për shtyp me presidentin Lula, Bachellet tha: "Dua ti bëj thirrje gjithë popullit të Kilit të jenë të ndërgj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.316Z

Miqësorja me Kilin? FSHF hesht!

SHKRUAN: Jeton Selimi 03-03-2011 11:24Ndonëse një ditë më parë kishte bërë bujë lajmi i publikuar nga mediat kiliane se Shqipëria dhe Kili do të zhvillonin një takim miqësor në Tiranë në muajin mars, madje duke përcaktuar deri në detaje edhe shpenzimet e udhëtimit, dje në federa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.052Z

Gjermania fiton Kupën e Konfederatave, mposht Kilin

Moment i artë për futbollin Gjerman. Pas triumfit të 21-vjecarëve në Botëror, edhe Gjermania e perspektivës e Joachim Loew fiton Kupën e Konfederatave duke mposhtur 1-0 në finale brezin e artë të Kilit, që ka fituar dy herë Kupën e Amerikës dhe eliminoi në gjysmëfinale Portugalinë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama