Rezultate te kerkimit per termin: +Kine

Total: 2123
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:41.783Z

Berisha, neser vizite zyrtare ne Kine

Kryeministri Sali Berisha zhvillon neser nje vizite zyrtare ne Kine, ku do te marre pjese ne Forumin e BOAS per Azine. Eshte hera e dyte gjate qeverisjes katervjecare te Partise Demokratike qe Berisha shkon per vizite drejt nje vendi komunist. Vizita e pare ishte ne rastin e Lojerave Oli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.967Z

Kine Carlos Tevez e nis ters

brbrArgjentinasi Carlos Tevez futbollisti me i paguar ne planet nuk ka shenuar te merkuren ne ndeshjen e pare zyrtare me klubin e ri te Shanghai Shenhua Kine ndersa ekipi i tij eshte eliminuar ne play off-in e Liges se Kampioneve te Azisebrbr brbrCarlos ketu eshte lexuar shume shpejt ne Twitter-in

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.015Z

Kine, 104 viktima ne minieren e shembur

Sipas burimeve lokale, ne thellesi te minieres jane bllokuar edhe kater minatore, fati i te cileve nuk dihet ende. Shperthimi ndodhi diten e shtune ne provincen e Heilongjiang, prane kufirit me Rusine ne nje prej minierave me te vjetra te karbonit ne Kine. Kjo eshte katastrofa me e madhe ne minierat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.665Z

Medvedev per vizite ne Kine

Presidenti i Rusise Dmitry Medvedev ka zbarkuar sot ne Kine per nje vizite treditore te cilen e filloi duke vendosur lule ne nje monument komemorativ per luften ne mes te Kines dhe Japonise te vitit 1904 - 1905 si dhe Luften e Dyte Boterore. Medvedevi i shoqeruar nga nje delegacion i qeveritareve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.098Z

Shperthim ne Kine shenohen viktima

brbrNje seri shperthimesh te fuqishme te ndodhura gjate nates ne nje zone industriale ne Kine u kane marre jeten 44 personave dhe kane plagosur qindra te tjere Ato ndodhen ne nje magazine ku gjendeshin lende kimike te rrezikshme ne qytetin port Tianxhin 12 prej viktimave jane zjarrfikes qe shuanin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.191Z

Kine film porno ne qender te qytetit

0 brbr brbrNje incident mund te quhet ai qe i ka ndodhur nje punonjesi ne Kine i cili aksidentalisht shfa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.912Z

Kine veteranet kerkojne lirine e shprehjes

Nje grup prej 23 veteranesh te Partise Komuniste ne Kine kane shkruar nje leter duke kerkuar dhenien fund te kufizimit te lirise se shprehjes ne vend. Letra ne fjale thote se liria e shprehjes garantohet ne Kushtetuten kineze por nuk lejohet te praktikohet. Ne duam qe njerezit te jene ne

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama