Rezultate te kerkimit per termin: +Kinn

Total: 25
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.988Z

Kinë, rritet numri i viktimave të tërmetit

Bilanci i t vdekurve nga trmeti n Kinn Veriperndimore ka shkuar n afro 800. Lajmin e bn t ditur agjencia Xinhua sipas s cils 200 persona mbeten akoma t zhdukur nga trmeti i s mrkurs q goditi provincn malore Kingai.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.396Z

Tërmeti në Kinë, arrin në 2046 numri i viktimave

Sa vjen e rritet numri i viktimave si pasoj e trmetit 6.9 ball, q goditi nj jav m par Kinn. Bilanci aktual sht 2046 t vdekur dhe 193 t humbur. Numri i t plagosurve arrin deri n 13 mij. Qeveria ka njoftuar se dita e mrkur do t jet dit zie n kujtim t viktimave.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.184Z

Bosworth prfundon misionin n Phenian

I drguari amerikan, Stephen Bosworth, i dha sot fund vizits s tij treditore n Koren Veriore, duke theksuar se ka pasur kontakte mjaft t dobishme, me synimin q ky shtet komunist t bindet q t kthehet n negociatat pr armatosje brthamore. Vizita e tij ishte kontakti i par zyrtar mes Washingtonit dhe Ph

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.837Z

Samiti i klimës, fuqitë e mëdha arrijnë marrëveshjen

Pas m shum se 2 jav bisedime dhe negociata, Samiti i klims n Kopenhagen ka mbshtetur marrveshjen e propozuar nga 5 fuqi t mdha botrore, kryesuar nga Presidenti Barak Obama. Sekretari i Prgjithshm i OKB-s Ban Ki Moon e cilsoi nj fillim thelbsor dhe nj hap t rndsishm prpara. BBC raporton se delegatt k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.587Z

Turk: Mos prisni vendim nga GJND

Presidenti i Sllovenis, Danilo Turk ka porositur aleatt e Serbis q mos t presin ndonj vendim nga Gjykata Ndrkombtare e Drejtsis, e cila po shqyrton krkesn e Beogradit rreth ligjshmris s shpalljes s pavarsis s Kosovs. Turk, i cili sht profesor i t drejts ndrkombtare, n nj intervist pr gazetn serbe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.843Z

Italia dhe Greqia dominojn n shkmbimet tregtare me Shqiprin

Italia dhe Greqia u renditen n vendet e para dhe mbeten partnert kryesor tregtar nga vendet e BE-s me Shqiprin, bn t ditur burime nga Banka e Shqipris, n raportin e publikur ditt e fundit prej saj. Sipas ktij raporti, gjat 6-mujorit t dyt t vitit 2007, importet dhe eksportet e mallrave me k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.100Z

Ekonomia shënon rritjen më të madhe në 20 vjet

Gjermani Vendi ia detyron begatin, shtimit t eksporteve dhe dobsimit t monedhs euro Ekonomia gjermane ka psuar rritje me 2.2% n tre muajt e fundit dhe mbi t gjitha, bhet fjal pr nj ritm q sht m i shpejti i regjistruar n kt vend kto 20 vitet e fundit. Sipas shifrave zyrtare, ky ritm kaq i shpejt i e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama