Rezultate te kerkimit per termin: +Kinn

Total: 25
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.184Z

Bosworth prfundon misionin n Phenian

I drguari amerikan, Stephen Bosworth, i dha sot fund vizits s tij treditore n Koren Veriore, duke theksuar se ka pasur kontakte mjaft t dobishme, me synimin q ky shtet komunist t bindet q t kthehet n negociatat pr armatosje brthamore. Vizita e tij ishte kontakti i par zyrtar mes Washingtonit dhe Ph

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.837Z

Samiti i klimës, fuqitë e mëdha arrijnë marrëveshjen

Pas m shum se 2 jav bisedime dhe negociata, Samiti i klims n Kopenhagen ka mbshtetur marrveshjen e propozuar nga 5 fuqi t mdha botrore, kryesuar nga Presidenti Barak Obama. Sekretari i Prgjithshm i OKB-s Ban Ki Moon e cilsoi nj fillim thelbsor dhe nj hap t rndsishm prpara. BBC raporton se delegatt k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.587Z

Turk: Mos prisni vendim nga GJND

Presidenti i Sllovenis, Danilo Turk ka porositur aleatt e Serbis q mos t presin ndonj vendim nga Gjykata Ndrkombtare e Drejtsis, e cila po shqyrton krkesn e Beogradit rreth ligjshmris s shpalljes s pavarsis s Kosovs. Turk, i cili sht profesor i t drejts ndrkombtare, n nj intervist pr gazetn serbe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.843Z

Italia dhe Greqia dominojn n shkmbimet tregtare me Shqiprin

Italia dhe Greqia u renditen n vendet e para dhe mbeten partnert kryesor tregtar nga vendet e BE-s me Shqiprin, bn t ditur burime nga Banka e Shqipris, n raportin e publikur ditt e fundit prej saj. Sipas ktij raporti, gjat 6-mujorit t dyt t vitit 2007, importet dhe eksportet e mallrave me k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.100Z

Ekonomia shënon rritjen më të madhe në 20 vjet

Gjermani Vendi ia detyron begatin, shtimit t eksporteve dhe dobsimit t monedhs euro Ekonomia gjermane ka psuar rritje me 2.2% n tre muajt e fundit dhe mbi t gjitha, bhet fjal pr nj ritm q sht m i shpejti i regjistruar n kt vend kto 20 vitet e fundit. Sipas shifrave zyrtare, ky ritm kaq i shpejt i e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.451Z

Strategjia e re e energjisë, BB, konsultime me ekspertë në Shqipëri

Përvoja e Shqipërisë me energjinë, e vlefshme edhe për vende të tjera Banka Botrore po punon pr hartimin e nj strategjie t re pr sektorin energjitik, mbi t cilin do t adresoj m pas sfidat me t cilat do t prballet n t ardhmen. Pr t mundsuar q kto sfida t ken nj qasje sa m efi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.234Z

Ismail Kadare: Shqipëria, e vërteta mbetet në arkivat

Shkrimtari Ismail Kadare, në një ditë kur Shqipërinë po e viziton nobelisti Orhan Pamuk, eklipsohet në vendin e tij, me gjithë lajmin e njëkohshëm dhënë nga botuesi i tij¸ Onufri, se ka dalë në treg romani më i ri, Aksidenti. “Pr t’u liruar vrtet nga e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama