Rezultate te kerkimit per termin: +Klasifikimi

Total: 1962
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.149Z

FIFA: Klasifikimi kryesohet nga Spanja, Portugalia në vendin e tretë

Portugalia, pa luajtur, ka hyre ne podiumin e klasifikimit te FIFA-s, nderkohe qe Argjentina, ish-numri 3, ka zbritur ne vendin e 6-te, sipas publikimit te te enjtes. Klasifikimi i FIFA-s i 10 prillit eshte: 1. Spanja 2. Gjermania 3. Portugalia (+1 vend) 4. Kolumbia (+1) 5. Uruguaji (+1) 6. Argjenti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.385Z

Klasifikimi i bizneseve, me dy standarde

Bizneset në vend do të jenë të detyruara të punojnë me dy standarde të ndryshme, duke nisur që nga 1 janari 2009. E thënë me fjalë të tjera, aktiviteti i subjekteve private do t‘i referohet ligjit të procedurave tatimore, për sa i takon ndarjes së xhiros vjetore, në bazë të të c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.472Z

Turizmi, nis klasifikimi i strukturave akomoduese

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes Milva Ekonomi mblodhi sot anëtarët e Komitetit Këshillimor të Sektorit Privat të Turizmit, për të adresuar çështjet kryesore dhe sfidat e këtij sektori të rëndësishëm për vitin 2017. Ky komitet u mblodh për të di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.723Z

Klasifikimi i Forbes: Meksikani Karlos Slim, njeriu më i pasur në botë

Vjen dhe për vitin 2011 klasifikimi i revistës “Forbes”, për burrat më të pasur në botë. I pari në klasifikim është meksikani Karlos Slim, presidenti i Telekom, i cili ndiqet më pas nga Bill Geits dhe Uarren Bufet. Po ashtu, “Forbes” bën të ditur se Rusia tani ka më shumë se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.210Z

Sport Tenis ATP Zvicerani Federer në vendin e dytë, klasifikimi kryesohet nga Djokovic

TIRANE, 2 nentor /ATSH-AFP/. - Zvicerani Roger Federer, fitues te dielen per here te 7-te i turneut ne Bazel, ka shkuar ne vendin e 2-te ne klasifikimin boteror, duke qene pas te pakapshmit, serbit Novak Djokovic, sipas klasifikimit ATP te publikuar te henen. Ne qytetin e tij te lindjes, Federer ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.401Z

Klasifikimi i 100 njerëzve me më shumë ndikim në botë, ja femra që kryeson

Transmetuar më 24.04.2014 - 15:11 “She's the boss”. (Ajo është shefja). Nis me këto fjalë artikulli që mban firmën e Sheryl Sandberg, drejtoresha ekzekutive e Facebook, dedikuar këngëtares Beyonce, një nga 100 pers

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.390Z

Nis klasifikimi i subjekteve prodhuese sipas standardeve të BE-së

16/03/2010 Specialistët e Inspektoratit të Ushqimit në çdo pikë prodhuese për certifikim KORÇE- Tashmë të gjitha subjektet prodhuese do të jenë të klasifikuara sipas procedurave të Bashkimit Evropian. Klasifikimi në fjalë do të realizohet nga specialistët e Inspektoratit të Sigur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama