Rezultate te kerkimit per termin: +Klasifikimi

Total: 1962
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.210Z

Sport Tenis ATP Zvicerani Federer në vendin e dytë, klasifikimi kryesohet nga Djokovic

TIRANE, 2 nentor /ATSH-AFP/. - Zvicerani Roger Federer, fitues te dielen per here te 7-te i turneut ne Bazel, ka shkuar ne vendin e 2-te ne klasifikimin boteror, duke qene pas te pakapshmit, serbit Novak Djokovic, sipas klasifikimit ATP te publikuar te henen. Ne qytetin e tij te lindjes, Federer ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.401Z

Klasifikimi i 100 njerëzve me më shumë ndikim në botë, ja femra që kryeson

Transmetuar më 24.04.2014 - 15:11 “She's the boss”. (Ajo është shefja). Nis me këto fjalë artikulli që mban firmën e Sheryl Sandberg, drejtoresha ekzekutive e Facebook, dedikuar këngëtares Beyonce, një nga 100 pers

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.390Z

Nis klasifikimi i subjekteve prodhuese sipas standardeve të BE-së

16/03/2010 Specialistët e Inspektoratit të Ushqimit në çdo pikë prodhuese për certifikim KORÇE- Tashmë të gjitha subjektet prodhuese do të jenë të klasifikuara sipas procedurave të Bashkimit Evropian. Klasifikimi në fjalë do të realizohet nga specialistët e Inspektoratit të Sigur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.557Z

Universitetet shqiptare, klasifikimi i munguar

Prof. Dr. Arsen PROKO * Ka vite që në vendin tonë diskutohen reformat e ndërmarra nga Qeveritë për rritjen e nivelit të universiteteve, cilësisë së mësimdhënies e nivelit të kërkimit shkencor, hapjen e universiteteve private apo atyre shtetërore, “vend e pa vend” etj. Madj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.375Z

Klasifikimi krahasues i kredive: Shqipëria në vendet me risk të lartë të pagimit të borxhit

The Guardian ka publikuar një tabelë se si agjencitë e vlerësimit Fitch, Moody's dhe S&P rendisin secilin vend, përfshirë Shqipërinë dhe shtete të tjera të rajonit. Aktualisht S&P dhe Moodys e kanë vlerësuar Shqipërinë me B1. Ky klasifikim e vendos Shqipërinë në vendet me r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.463Z

Klasifikimi zyrtar i MASH-it, “Epoka” në grupin e më të mirëve

Nga klasifikimi i parë zyrtar që bën MASH-i, Universiteti “Epoka” është renditur në grupin e universiteteve më të mira. Ministria e Arsimit dhe e Shkencës i ka ndarë në tre grupe 33 universitetet (26 privatë), që marrin pjesë në klasifikim: grupi i më të mirëve, mesatarëve dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.474Z

Klasifikimi në tre grupe, si u krye procesi nga kompania CHE

Qendra për Zhvillimin e Arsimit të Lartë me vendndodhje në Gjermani (CHE) shpalli dje rezultatet e renditjes pilot të institucioneve të arsimit të lartë, për programet e studimit në fushat e Ekonomisë, Drejtësisë, Shkencave sociale dhe Infermierisë, duke shpjeguar edhe metodologjinë e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama