Rezultate te kerkimit per termin: +Klasifikimi

Total: 1962
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.159Z

Klasifikimi i "Topi i Artë" 2008

Klasifikimi 1. Kristiano Ronaldo (Por) 446 pikë 2. Lionel Mesi (Argj) 281 3. Fernando Torres (Spa) 179 4. Iker Kasijas (Spa) 133 5. Ksavi (Spa) 97 6. Andrei Arshavin (Rus) 64 7. David Vija (Spa) 55 8. Kaka (Bra) 31 9. Zlatan Ibrahimoviç (Sue) 30 10. Steven Xherrard (Ang) 28 11. Marko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.317Z

FIFA: Klasifikimi kryesohet nga Spanja, Brazili në podium

BRAZIL-Brazili ka shkuar në vendin e 3-të në klasifikimin e FIFA-s, që vazhdon të dominohet nga Spanja dhe Gjermania. Ndërkohë, Portgalia ka humbur një pozicion, duke shkuar në vendin e 4-t, ndërsa Argjentina ka fituar 2 opozicione, duke shkuar në vendin e 5-të. Anglia (10) ka hyrë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.443Z

LSI, Xhixho: Brenda vitit klasifikimi i universiteteve

“Sistemi Universitar ndodhet përpara sfidave të mëdha që kanë të bëjnë me rritjen e nivelit, shtrirjen e sistemit, zgjerimin e tij si dhe të një bashkëjetese të shëndetshme midis sistemit publik dhe atij privat.  Ky zhvillim dhe ky stad i ri në të cilin kemi hyrë kërkon dhe n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.497Z

Klasifikimi 2014: Vendet më të mira dhe më të këqija për mbrojtjen e punëtorëve

Një raport i ri nga Konfederata Ndërkombëtare e Unionit të Tregtisë (ITUC), një organizatë përmbledhëse e unioneve kudo nëpër botë, hedh dritë mbi të drejtat e punëtorëve në 139 shtete të ndryshme. Në Indeksin Global të të Drejtave, për vitin 2014 ITUC vlerësoi 97 drejta të p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.458Z

Sport Klasifikimi i FIFA-s: Belgjika në krye para Gjermanisë

TIRANE, 5 nentor /ATSH-AFP/. - Belgjika ka marre te enjten vendin e pare ne klasifikimin e FIFA-s, duke zbritur Argjentinen ne vendin e 3-te dhe Gjermanine ne vendin e 2-te, nderkohe qe Kili ka njohur progresin me te madh ne Top 10, duke shkuar ne vendin e 5-te. Kjo eshte hera e pare qe nga ekzisten

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.149Z

FIFA: Klasifikimi kryesohet nga Spanja, Portugalia në vendin e tretë

Portugalia, pa luajtur, ka hyre ne podiumin e klasifikimit te FIFA-s, nderkohe qe Argjentina, ish-numri 3, ka zbritur ne vendin e 6-te, sipas publikimit te te enjtes. Klasifikimi i FIFA-s i 10 prillit eshte: 1. Spanja 2. Gjermania 3. Portugalia (+1 vend) 4. Kolumbia (+1) 5. Uruguaji (+1) 6. Argjenti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.385Z

Klasifikimi i bizneseve, me dy standarde

Bizneset në vend do të jenë të detyruara të punojnë me dy standarde të ndryshme, duke nisur që nga 1 janari 2009. E thënë me fjalë të tjera, aktiviteti i subjekteve private do t‘i referohet ligjit të procedurave tatimore, për sa i takon ndarjes së xhiros vjetore, në bazë të të c

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama