Rezultate te kerkimit per termin: +Klasifikimi

Total: 1962
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.317Z

FIFA: Klasifikimi kryesohet nga Spanja, Brazili në podium

BRAZIL-Brazili ka shkuar në vendin e 3-të në klasifikimin e FIFA-s, që vazhdon të dominohet nga Spanja dhe Gjermania. Ndërkohë, Portgalia ka humbur një pozicion, duke shkuar në vendin e 4-t, ndërsa Argjentina ka fituar 2 opozicione, duke shkuar në vendin e 5-të. Anglia (10) ka hyrë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.443Z

LSI, Xhixho: Brenda vitit klasifikimi i universiteteve

“Sistemi Universitar ndodhet përpara sfidave të mëdha që kanë të bëjnë me rritjen e nivelit, shtrirjen e sistemit, zgjerimin e tij si dhe të një bashkëjetese të shëndetshme midis sistemit publik dhe atij privat.  Ky zhvillim dhe ky stad i ri në të cilin kemi hyrë kërkon dhe n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.497Z

Klasifikimi 2014: Vendet më të mira dhe më të këqija për mbrojtjen e punëtorëve

Një raport i ri nga Konfederata Ndërkombëtare e Unionit të Tregtisë (ITUC), një organizatë përmbledhëse e unioneve kudo nëpër botë, hedh dritë mbi të drejtat e punëtorëve në 139 shtete të ndryshme. Në Indeksin Global të të Drejtave, për vitin 2014 ITUC vlerësoi 97 drejta të p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.458Z

Sport Klasifikimi i FIFA-s: Belgjika në krye para Gjermanisë

TIRANE, 5 nentor /ATSH-AFP/. - Belgjika ka marre te enjten vendin e pare ne klasifikimin e FIFA-s, duke zbritur Argjentinen ne vendin e 3-te dhe Gjermanine ne vendin e 2-te, nderkohe qe Kili ka njohur progresin me te madh ne Top 10, duke shkuar ne vendin e 5-te. Kjo eshte hera e pare qe nga ekzisten

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.149Z

FIFA: Klasifikimi kryesohet nga Spanja, Portugalia në vendin e tretë

Portugalia, pa luajtur, ka hyre ne podiumin e klasifikimit te FIFA-s, nderkohe qe Argjentina, ish-numri 3, ka zbritur ne vendin e 6-te, sipas publikimit te te enjtes. Klasifikimi i FIFA-s i 10 prillit eshte: 1. Spanja 2. Gjermania 3. Portugalia (+1 vend) 4. Kolumbia (+1) 5. Uruguaji (+1) 6. Argjenti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.385Z

Klasifikimi i bizneseve, me dy standarde

Bizneset në vend do të jenë të detyruara të punojnë me dy standarde të ndryshme, duke nisur që nga 1 janari 2009. E thënë me fjalë të tjera, aktiviteti i subjekteve private do t‘i referohet ligjit të procedurave tatimore, për sa i takon ndarjes së xhiros vjetore, në bazë të të c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.472Z

Turizmi, nis klasifikimi i strukturave akomoduese

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes Milva Ekonomi mblodhi sot anëtarët e Komitetit Këshillimor të Sektorit Privat të Turizmit, për të adresuar çështjet kryesore dhe sfidat e këtij sektori të rëndësishëm për vitin 2017. Ky komitet u mblodh për të di

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama