Rezultate te kerkimit per termin: +Klinton

Total: 5732
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.517Z

Klinton kritika Izraelit

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hilari Klinton, ia ka terhequr verejtjen qeverise izraelite se po rrezikon te humbe perkrahjen arabe ne rast se heq dore nga negociatat e paqes me palestinezet. Klinton ka thene se shtetet arabe e kane bere te qarte qendrimin e tyre se Izraeli duhet t'i perkushtohet p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.913Z

Klinton thirrje pakistanezeve

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillary Clinton, ka thene se situata ne Pakistan perben kercenim vdekjeprures per sigurine e SHBA-ve dhe te botes. Duke folur para Komisionit te Kongresit per Punet e Jashtme ne Uashington, znj. Klinton tha se Pakistani po dorezohej para talebaneve dhe ekstremisteve, d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.203Z

"Dorezimi" i zonjes Klinton

Nga Uashingtoni, Anna Engelke* Hilari Klinton paralajmeroi daljen perpara perkrahesve te saj ne Uashington D.C. Ajo tha se do t'u shprehe atyre mirenjohje por njekohesisht, do te shprehe publikisht perkrahjen per Obamen. Megjithate Klinton tha se nuk do te perfundoje zyrtarisht fushaten e saj per ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.122Z

Hillari Klinton në Izrael

Jeruzalem - Sekretaria Amerikane e Shtetit Hillari Klinton ndodhet në Izrael për të zhvilluar takime me autoritet izraelite e palestineze. Pas Konferencës për Rindërtimin e Gazës që u mbajt në qytezën turistike Sharm El Sheik të Egjiptit Klinton kaloi në Izrael dhe pritet që në takimet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.385Z

Klinton revansh ndaj Obames

Sekretarja e shtetit Hillari Klinton eshte me popullore se presidenti, Barak Obama. Sondazhi me i fundit ne Shtetet e Bashkuara tregon ndryshimin e preferencave te amerikaneve qe nga koha kur Barak Obama hyri ne Shtepine e Bardhe.Sipas “Gallup”, 62 perqind e amerikaneve vleres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.276Z

Hilari Klinton uron shqiptaret

Sekretarja e shtetit amerikan Hilari Klinton ka uruar shqiptaret per diten e pavaresise. Marredheniet SHBA-Shqiperi ajo i ka cilesuar si miqesore dhe me interesa te perbashketa. Klinton ka thene se Shqiperia ka dhene ndihmese per paqen ne Ballkan dhe ka luajtur rol te rendesishem ne rajon. Diten e d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.222Z

Klinton, vizite ne Haiti

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton ne nje njoftim per shtyp, deklaroi se diten e shtune do te ndermarre nje vizite ne Haitit per te pare nga afer demet e termetit katastrofik. Klinton tha se gjate vizites se saj do te takohet me presidentin vendas Rene Preval si dhe do te kry

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama