Rezultate te kerkimit per termin: +Klinton

Total: 5732
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.122Z

Hillari Klinton në Izrael

Jeruzalem - Sekretaria Amerikane e Shtetit Hillari Klinton ndodhet në Izrael për të zhvilluar takime me autoritet izraelite e palestineze. Pas Konferencës për Rindërtimin e Gazës që u mbajt në qytezën turistike Sharm El Sheik të Egjiptit Klinton kaloi në Izrael dhe pritet që në takimet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.385Z

Klinton revansh ndaj Obames

Sekretarja e shtetit Hillari Klinton eshte me popullore se presidenti, Barak Obama. Sondazhi me i fundit ne Shtetet e Bashkuara tregon ndryshimin e preferencave te amerikaneve qe nga koha kur Barak Obama hyri ne Shtepine e Bardhe.Sipas “Gallup”, 62 perqind e amerikaneve vleres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.276Z

Hilari Klinton uron shqiptaret

Sekretarja e shtetit amerikan Hilari Klinton ka uruar shqiptaret per diten e pavaresise. Marredheniet SHBA-Shqiperi ajo i ka cilesuar si miqesore dhe me interesa te perbashketa. Klinton ka thene se Shqiperia ka dhene ndihmese per paqen ne Ballkan dhe ka luajtur rol te rendesishem ne rajon. Diten e d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.222Z

Klinton, vizite ne Haiti

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton ne nje njoftim per shtyp, deklaroi se diten e shtune do te ndermarre nje vizite ne Haitit per te pare nga afer demet e termetit katastrofik. Klinton tha se gjate vizites se saj do te takohet me presidentin vendas Rene Preval si dhe do te kry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.713Z

Bill Klinton mbështet Obamën

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, Bill Klinton, ka shprehur mbështetjen e tij për presidentin Barak Obama në zgjedhjet presidenciale të nëntorit. Duke lënë mënjanë mosmarrëveshjet e kaluara në politikë, Klinton është s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.254Z

Klinton viziton Kaukazin

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, do të vizitojë Armeninë, Azerbajxhanin dhe Gjeorgjinë, në kuadër të udhëtimit tetëditor në Evropën veriore, Kaukaz dhe Turqi, që do të nisë më 31 maj. Sipas Departamentit Amer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.823Z

Sekretarja Klinton sot në Angola

Sekretarja e Shtetit Hillari Klinton ndodhet sot në Angola për bisedime mbi energjinë dhe sigurinë e ushqimeve.      Sekretarja KlintonSekretarja Klinton është në plan të takohet me presidentin angolez Hoze Eduardo dos Santos, si dhe me me Ministrin e Jashtëm dhe atë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama