Rezultate te kerkimit per termin: +Kodin +Zgjedhor

Total: 8528
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.024Z

Konsensusi i pare per reformen

E premte 27 Janar 2012 1323 KUVENDI I SHQIPERISEDemokratet e socialistet arrijne konsensusin e pare per ndryshimet ne kodin zgjedhor. Komisioni parlamentar per reformen ka rene dakord per te ndryshuar skemen e financimit te partive politike nga buxheti i shtetit. Keto ndryshime percaktojne se finan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.931Z

Greva, "presion" nga vendi dhe bota

Jo vetem politika shqiptare por dhe nderkombetaret shprehen shume te shqetesuar mbi situaten e krijuar politike te krijuar ne vend, pas nisjes se greves se dhjete deputeteve. Ambasadori Italian ne vendin tone, Saba D'elia tha dje se eshte e nevojshme qe te krijohet ura e dialogut ne nje situate te t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.616Z

Qeveria rrëzon propozimin e Edi Ramës për hetimin e materialeve zgjedhore

Drejtori i kabinetit të kryeministrit Berisha Oerd Bylykbashi thotë se propozimi i opozitës bie ndesh me Kodin ZgjedhorPropozimi i Kryetarit të Partisë Socialiste, Edi Rama, për hapjen e materialeve zgjedhore dhe për t’ia lënë Komisionit të Venecias të vendosë për fletët e votimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.809Z

Konfirmohet bashkimi i Kërçovës

07-07-2012 / Gazeta 55 Bashkimi i katër komunave tjera me Komunën e Kërçovës konfirmohet me propozim ndryshimet dhe plotësimet e reja në Kodin Zgjedhor, të cilat janë harmonizuar me Ligjin për ndarje territorialeShkup, 6 korrik - Zajazi, Osll

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.735Z

Referendumi, gallata që s’duhet të bllokojë reformën zgjedhore

Partitë politike të së majtës, po bëhen pengesa kryesore e përfundimit të reformës zgjedhore me të gjithë kuadrin kushtetues të saj. Miratimi i ndryshimeve kushtetuese një muaj më parë, që shënoi edhe ndryshimin e sistemit zgjedhor në vend, nga mazhoritaro-proporcional në proporcio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.317Z

Patozi: Zgjedhjet e 2009-s, tashmë të garantuara

Pas miratimit në Komisionin e Ligjeve të kodit zgjedhor, PD-ja nuk sheh asnjë pengesë për garantimin e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme në 2009-n. Sipas demokratëve, tashmë është i garantuar një proces zgjedhor në përputhje me standardet evropiane. Kryetari i grupit parlamentar të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.342Z

Tahiri: Kolicioni i LSI me PD, një koalicion interesash

Deputeti i Partisë Socialiste, Saimir Tahiri, në lidhje me koalicionin PD-LSI, ka deklaruar se është një koalicion interesash. Tahiri tha se Lëvizja Socialiste për Integrim nuk duhet të kishte bërë për asnjë lloj arsyeje koalicion me Partinë Demokratike, sepse me këtë veprim ajo ka zh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama