Rezultate te kerkimit per termin: +Kodin +Zgjedhor

Total: 8528
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.050Z

Prifti: Te reflektohet mbi Kodin Zgjedhor

Nenkryetari i partise Levizja Socialiste per Integrim, Dritan Prifti, i cili po merr pjese ne protesten qe po mbahet para Kuvendit, ka deklaruar se nga partite e medha duhet te kete reflektim per Kodin e ri Zgjedhor. Sipas Priftit, nese nje gje e tille nuk do te ndodhe, atehere zgjedhjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.623Z

Ndryshimet ne Kodin Zgjedhor, PD-PS vendos

Ndryshimet ne Kodin Zgjedhor jane tashme ne doren te Partise Demokratike dhe Partise Socialiste. Kjo pasi, keto ndryshime kerkojne 3/4 e votave te deputeteve te Parlamentit, thene ndryshe, 84 votat e mandateve aktuale. Levizja Socialiste per Integrim ka qene me kritikja ndaj ndryshimeve te pesuara n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.616Z

Topi dekreton Kodin Zgjedhor

Presidenti i Republikës, Bamir Topi, firmos dekretin për Kodin e ri Zgjedhor. Kodi bashkë me ligjin për Prokurorinë, dy çështje shumë të rëndesishme që kaluan me debate të ashpra gjatë sezonit të vitit 2008 parlamentar, morën një shumicë dërrmuese në radhët e deputetëve. K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.979Z

“Ndryshime thelbësore në Kodin Zgjedhor”

PR, Fatmir MediuNë zgjedhjet e ardhshme parlamentare republikanet kërkojnë ndryshimin e kodit zgjedhor. Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka prezantuar edhe disa nga ndryshimet për ligjin zgjedhor, në një takim të kryesisë së partisë në qarkun e Elbasanit. “Për PR është e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.705Z

Bylykbashi per kodin zgjedhor

brbrPer Partine Demokratike ndryshimi i kodit zgjedhor ne menyre te njeanshme nga qeveria eshte i papranueshem dhe thellon krizen politike ne vend Eksperti i kodit elektoral njeheresh nenkryetari i Komisionit te Ligjeve Oerd Bylykbashi nenvizon faktin se qe prej vitit 2001 nderhyrjet ne ligjin e zg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.163Z

Presidenti nuk dekreton Kodin Zgjedhor

Kur pritej të dekretohej dhe të hynte në fuqi, Kodi Zgjedhor është rikthyer nga Presidenti për rishqyrtim në Kuvend. (UPDATE) Për këtë rikthim, presidenti evokon vetëm një argument: në rast se ai do ta dekretonte kodin, Presidenti nuk do të kishte kohë për të dekretuar pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:09.537Z

Opozita braktis Kuvendin për Kodin Zgjedhor

Në një moment kur Kodi Zgjedhor po diskutohet në komisionin e posaçëm parlamentar, opozita braktisi dje punimet e Kuvendit duke kërkuar që Kodi të votohet sa më shpejt. Kryetarja e grupit parlamentar të PS-së, Valentina Leskaj, deklaroi dje se mazhoranca po bllokon qëllimisht Kodin Zgjed

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama