Rezultate te kerkimit per termin: +Kodin +Zgjedhor

Total: 8528
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.705Z

Bylykbashi per kodin zgjedhor

brbrPer Partine Demokratike ndryshimi i kodit zgjedhor ne menyre te njeanshme nga qeveria eshte i papranueshem dhe thellon krizen politike ne vend Eksperti i kodit elektoral njeheresh nenkryetari i Komisionit te Ligjeve Oerd Bylykbashi nenvizon faktin se qe prej vitit 2001 nderhyrjet ne ligjin e zg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.163Z

Presidenti nuk dekreton Kodin Zgjedhor

Kur pritej të dekretohej dhe të hynte në fuqi, Kodi Zgjedhor është rikthyer nga Presidenti për rishqyrtim në Kuvend. (UPDATE) Për këtë rikthim, presidenti evokon vetëm një argument: në rast se ai do ta dekretonte kodin, Presidenti nuk do të kishte kohë për të dekretuar pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:09.537Z

Opozita braktis Kuvendin për Kodin Zgjedhor

Në një moment kur Kodi Zgjedhor po diskutohet në komisionin e posaçëm parlamentar, opozita braktisi dje punimet e Kuvendit duke kërkuar që Kodi të votohet sa më shpejt. Kryetarja e grupit parlamentar të PS-së, Valentina Leskaj, deklaroi dje se mazhoranca po bllokon qëllimisht Kodin Zgjed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.103Z

PD u bie kambanave për Kodin Zgjedhor

Zgjedhjet lokale ndodhen vetëm një vit larg në kohë kalendarike, çka nënkupton se ndryshime të mundshme në Kodin Zgjedhor duhet të bëhen sa më parë. Maxhoranca shprehet e gatshme për të nisur punën sa më shpejt për krijimin e një komisioni parlamentar të përbashkët me opozitën,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.996Z

Rama sqaron partinë për Kodin Zgjedhor

Miratimi i KoditZ në fillim të kësaj jave vë në lëvizje socialistët. Nesër, anëtarët e Asamblesë Kombëtare do të udhëtojnë drejt qytetit të Elbasanit, aty ku është vendosur të zhvillohet njohja me Kodin e ri Zgjedhor i sapomiratuar në Parlament me shumicë votash. E gjithë axhen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.166Z

PS: Gati te rivotojme per Kodin Zgjedhor

Partia Socialiste reagon pas kthimit ne kuvend nga presidenti i Republikes te draftit te Kodit te ri Zgjedhor. Ne nje deklarate per shtyp thuhet se pasi u njoh me dekretin e Presidentit të Republikës për kthimin në Kuvend për rishqyrtim të projektligjit për Kodin Zgjedhor, Partia S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.226Z

LSI,letër Topallit për kodin zgjedhor

LSI kërkon rihapjen e diskutimeit për kodin zgjedhor. Pas refuzimit që kreu i PS-së Edi Rama i ka bërë thirrjes për bashkëpunim të Ilir Metës, kreu parlamentarëve të LSI Pëllumb Xhufi, kërkon mbështetjen e Jozefina Topallit. Në një letër drejtuar kryeparlamentares së vendit, xhufi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama