Rezultate te kerkimit per termin: +Kodit +Civil

Total: 1412
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.606Z

Kodi Civil i Mbretërisë, ja si u hartua mbi Kodin Civil të Napolonit

Autori i Lajmit: red.Në Kodin Civil të Mbretërisë Shqiptare parashikohet shprehimisht ndalimi i bashkëshortëve që të parashikojnë në mënyrë të pacilësuar që martesa e tyre të rregullohet sipas zakoneve të vendit. Kodi Civil i Mbretit Zog I, për herë të parë e parashikoi kontrat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.962Z

Kodi Civil, modernizimi kushton 1 milionë euro

20/03/2009  Projekti parashikon reduktim të kohëzgjatjes së proceseve gjyqësore për çështjet tregtare Sanksione të reja dhe më të ashpra për pagesat me vonesë në transaksionet tregtare TIRANË- Kodi Civil tashmë do të jetë më i modernizuar. Kjo është bërë e mundur fal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.706Z

Ndryshimet ne Kodin Civil

E merkure 08 Shkurt 2012 1536 KOMISIONI I LIGJEVE Komisioni i Ligjeve nis shqyrtimin per amendimet ne Kodin Civil qe se bashku me ate Penal kerkojne edhe voten e socialisteve per miratim. Duke i hapur rruge konsensusit per ligjet me 3/5 mazhoranca ne draftin e paraqitur parashikon kalimin n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.497Z

Reforma në Drejtësi, Venecia OK amendimeve Kodit Civil e Penal

Të tjera rreth shkrimit Drafti i Komisionit të Venecias / PDF Komisioni i Veneciave i ka hapur dritën jeshile amendimeve në Kodin Civil e Penal që pritet të bëhen nga Ministria e Drejtësissë.  Pas kërkesës drej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.967Z

Opozita rrëzon pr/ligjin për Kodin Civil

PS paralajmëron se nuk do të japë konsensusin në parlament nëse nuk përcaktohet një datë për miratimin e Kodit Zgjedhor. Leskaj tha se vota pro Kodit Civil do të ishte hera e fundit. Por edhe me votat e PS Kodi Civil nuk arriti të marrë 84 votat. TIRANE- Partia Socialiste paralajmë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.693Z

PS: Propozimet tona për ndryshimin e Kodit Penal dhe Civil

Denis Dedej Partia Socialiste ka përgatitur një listë të gjatë me ndryshime në Kodin penal dhe atë Civil, të cilat do ti propozojë këto ditë në Komisionin e Ligjeve. Pas ngërçit të fillimit të vitit, mazhoranca dhe opozita duket se kanë rënë dakord në parim në lidhje me ndryshim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.912Z

THEKSIMI I KODIT MORAL DHE MUNGESA E KODIT CIVIL

1. Dje, të gjithë i ishin vërsulur Ylli Pangos, e kjo është e kuptueshme, pasi filmi i xhiruar nga kamera spiune dhe mizore e programit "Fiks Fare" nxirrte në shesh një palo ministër. Ishte e sikletshme e gjithë ajo meselé televizive; ishte e sikletshme për ne, por nuk do mend që ish

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama