Rezultate te kerkimit per termin: +Kodit +Civil

Total: 1412
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.380Z

Kuvend rifuten ligjet me shumice te cilesuar

Votimi Kuvendi i Shqiperise fut serish ne rendin e dites projektligjet qe kerkojne nje shumice te cilesuar te votave. Projektligj Per gjykimin e mosmarreveshjeve administrative dhe organizimin e drejtesise administrative si dhe nje pjese e mire e ndryshimeve te propozuara per Kodet Penal Civil Rrug

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.360Z

AKKP nis pranimin e kërkesave për kompensimin e ishpronarëve

Nga dita e hn, Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit t Pronave do t nis procesin e pranimit t krkesave pr t gjith ata pronar, q do t prfitojn nga fondi i kompensimit n vler pr pasurit e paluajtshme q preken nga ndrtimet informale. Sipas drejtorit t ksaj Agjencie Elvis Cefa, procesi i pranimit t krkesav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.109Z

Francë, protesta kundër martesave gay

Parisi ka kaluar një natë të zhurmshme pas protestave që kundërshtojnë vendimin e parlamentit francez për legalizimit të martesave dhe birësimeve nga çiftet e së njëjtës gjini. Protestuesit u përleshën me policinë në Paris dhe në qytete të tjera, ndërsa humë prej tyre thanë se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.405Z

Koçi komenton situatën politike

29/12/2009  Deklarata Kryetari i PSV ’91 u shpreh dje lidhur me situatën politike në vend. “Po afron një vit sfidash të mëdha për vendin dhe shoqërinë shqiptare. Viti 2010 kërkon nga politika shqiptare të heqë dorë nga huqet e vjetra dhe primitivizmi. Një politikë e njer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.626Z

Sarandë, liroi të burgosurin nga paraburgimi në spital, arrestohet polici

Arrestohet një punonjës policie, pasi duke u larguar nga vendi i shërbimit ka lejuar një person të ndaluar, të largohet nga dhoma e paraburgimit në Spitalin e Sarandës. Sipas Ministrisë së Brendshme,Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm, arrestoi sot në flagrancë punonjësin e policisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.604Z

Këshilli i Evropës organizon diskutim rreth jurisprudencës mbi shpifjen dhe praktikat më të mira

Zyra e Këshillit të Evropës në Tiranë, në kuadër të projektit rajonal “Promovimi i lirisë së shprehjes dhe informimit dhe liria e mediave në Evropën Jug-Lindore”, do të organizojë të premten një tryezëne rrumbullakët “Shpifja në jurisprudencën bashkëkohore, sta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.631Z

Arrestohet polici la nje te paraburgosur te largohet

foto ilustruese PUBLICITET Sarande 28 mars 2014 NOAal- Ministria e Brendshme informon se eshte arrestuar nje punonjes policie pasi duke u larguar nga vendi i sherbimit ka lejuar nje person te ndaluar te largohet nga dhoma e paraburgimit ne Spitalin e Sarandesbr br Sherbimi i Kont

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama