Rezultate te kerkimit per termin: +Kodit +Civil

Total: 1412
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.574Z

PD-PS ngecin per miratimin e Kodit Civil

Komisioni i Ligjeve Socialistet dhe demokratet edhe pse kane shprehur vullnetin per te miratuar draftet me 3/5 po hasin veshtiresi ne qasjen e plote dhe te sakte per Kodin Civil. Deputetet nuk kane rene ende dakord nese do te dekriminalizojne shpifjen dhe fyerjen pra ti heqin nga Kodi Penal por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.557Z

Kodi Civil i Mbretërisë, si u hartua mbi Kodin Civil të Napolonit

Autori i Lajmit: red.Në Kodin Civil të Mbretërisë Shqiptare parashikohet shprehimisht ndalimi i bashkëshortëve që të parashikojnë në mënyrë të pacilësuar që martesa e tyre të rregullohet sipas zakoneve të vendit. Kodi Civil i Mbretit Zog I, për herë të parë e parashikoi kontrat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.606Z

Kodi Civil i Mbretërisë, ja si u hartua mbi Kodin Civil të Napolonit

Autori i Lajmit: red.Në Kodin Civil të Mbretërisë Shqiptare parashikohet shprehimisht ndalimi i bashkëshortëve që të parashikojnë në mënyrë të pacilësuar që martesa e tyre të rregullohet sipas zakoneve të vendit. Kodi Civil i Mbretit Zog I, për herë të parë e parashikoi kontrat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.962Z

Kodi Civil, modernizimi kushton 1 milionë euro

20/03/2009  Projekti parashikon reduktim të kohëzgjatjes së proceseve gjyqësore për çështjet tregtare Sanksione të reja dhe më të ashpra për pagesat me vonesë në transaksionet tregtare TIRANË- Kodi Civil tashmë do të jetë më i modernizuar. Kjo është bërë e mundur fal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.706Z

Ndryshimet ne Kodin Civil

E merkure 08 Shkurt 2012 1536 KOMISIONI I LIGJEVE Komisioni i Ligjeve nis shqyrtimin per amendimet ne Kodin Civil qe se bashku me ate Penal kerkojne edhe voten e socialisteve per miratim. Duke i hapur rruge konsensusit per ligjet me 3/5 mazhoranca ne draftin e paraqitur parashikon kalimin n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.497Z

Reforma në Drejtësi, Venecia OK amendimeve Kodit Civil e Penal

Të tjera rreth shkrimit Drafti i Komisionit të Venecias / PDF Komisioni i Veneciave i ka hapur dritën jeshile amendimeve në Kodin Civil e Penal që pritet të bëhen nga Ministria e Drejtësissë.  Pas kërkesës drej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.967Z

Opozita rrëzon pr/ligjin për Kodin Civil

PS paralajmëron se nuk do të japë konsensusin në parlament nëse nuk përcaktohet një datë për miratimin e Kodit Zgjedhor. Leskaj tha se vota pro Kodit Civil do të ishte hera e fundit. Por edhe me votat e PS Kodi Civil nuk arriti të marrë 84 votat. TIRANE- Partia Socialiste paralajmë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama