Rezultate te kerkimit per termin: +Komandant

Total: 5614
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.226Z

Mirupafshim komandant!

Në shërbim të atdheut. Misioni i vështirë i të qenit ushtarak. Largësia nga familja, lindja e djalit Alkeo tri ditë më parë dhe misionet delikate me kokë në torbë. Bisedë me komandant toge Ramiz Tola, pak orë para se ai dhe burrat e tij komando, të nisen për në Irakun e trazuar nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.455Z

Komandant Hoxha mohon Financial Times

“Nuk e kam shpallur Republikën e Tanushës” E përditshmja britanike “Financial Times” theksonte në një shkrim të sajin se komandant Hoxha ka shpallur Republikën e Tanushës. Por Xhezair Shaqiri, i njohur si komandant Hoxha për agjencinë e lajmeve INA, e ka mohuar shk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.275Z

Kabul: Vritet një komandant i talebanëve

Forcat e NATO-s në Afganistan njoftuan se kanë vrarë një komandant taleban në jug të Afganistanit. Mullah Asad sipas NATO-s ka qenë komandant në provincën e Helmandit. Forcat amerikane dhe ato të NATO-n njoftuan gjithashtu se do të vazhdojnë operacionet kundër talebanëve edhe gjatë mu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.277Z

Afganistan, vritet nje komandant i talebaneve

Nje komandant i guerrilasve talebane eshte vrare nga trupat e NATO-s ne jug te Afganistanit. Nje komandant i guerrilasve talebane eshte vrare nga trupate NATO-s ne jug te Afganistanit. Rebeli eshte pergjegjesi i krahut operativ ne provincen e Helmandit, e konsideruar si nje nga fortesat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.274Z

12 vjet nga rënia e komandant Shemit

Nga Express më 26 prill 2011 në ora 20:15 Mitrovicasit përkujtuan dëshmorin e kombit Shemsi Ahmetin - komandant Shemin dhe bashkëluftëtarët e tij që ranë heroikisht në betejën e Melenicës, 12 vjet më parë. Ky përkujtim është shënuar të martën gjatë një akademie përkujtimor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.523Z

Përkujtohet 10 vjetori i rënies së Komandant Lleshit

Nga Express më 25 maj 2011 në ora 20:30 Në Tërnoc të Madh të Bujanocit është mbajtur sot manifestimi qendror kushtuar 10 vjetorit të rënies së komandantit të UÇPMB-së, Ridvan Qazimit-alias Komandant Lleshit. Në praninë e qytetarëve, familjarëve të dëshmorëve, veteranëve të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.181Z

Përurohet muzeu historik “Komandant Lleshi”

Në kuadër të manifestimeve për nder të 100-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë, dje në mesditë, në objektet e stadiumit të fshatit Tërnoc, është përuruar hapja e Muzeut historik, kushtuar jetës dhe v

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama