Rezultate te kerkimit per termin: +Komandant

Total: 5614
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.472Z

Urime ditëlindjen komandant Adem Jashari (Video)

Në ditën e flamurit, ditën e UÇK-së dhe ditëlindjen e komandantit Ademit Jashri, vizita në Kompleksin Memorial në Prekaz, është mënyra më e mirë për t'i nderuar gjithë dëshmorët e kombit të cilët sakrifikuan gjithçka për lirin e vendit. Komandanti i Përgjithshëm i Ushtrisë Ç

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.557Z

Zgjedhjet ne BDI vritet ne Kumanove komandant Shqiponja

Transmetuar me 23072015 - 1731 Kumanove 23 korrik 2015 NOAal- Nje perleshje e armatosur ka ndodhur ne Kumanove te Maqedonise gjate se ciles ka humbur jeten Xhemail Rexhepi i njohur ndryshe si komandant Shqiponjabr br Ngjarja e rende ka ndodhur ne ambiente

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.310Z

Komandantët të irrituar në PDK

Më 8 qershor, Partia Demokratike e Hashim Thaçit nuk do të ketë mbështetjen e atyre që e krijuan: komandantëve të UÇK-së. Shumë prej krerëve që e udhëhoqën luftën çlirimtare kanë vendosur që të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.561Z

Kumanova po i jep lamtumirën e fundit komandant Shqiponjës (Foto)

Një numër i madh i shokëve, miqve dhe familjarëve për momentin janë duke u grumbulluar tek shtëpia e Xhemail Rexhepit, komandant Shqiponjës në Kumanovë për të ngushëlluar familjarët dhe për ti dhënë lamtumirën e fundit komandantit. Pritet që komandant Shqiponja të varroset të va

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.556Z

Komandant Hoxha: Fajtor për vrasjen e Komandant Shqiponjës është Ali Ahmeti

Pas vrasjes së komandant Shqiponjës në Kumanovë, ka reaguar Xhezair Shaqiri Komandant Hoxha i cili thotë se kjo vrasje ka ndodhur vetëm që politikanët e BDI të ruajnë postet e tyre, raporton "lajmpress". Hoxha ka ngushëlluar familjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.344Z

Vritet nje komandant i larte i al-Kaedas

brbrSaifullah Akhtar komandant i larte i al-Kaedes si edhe nje nga ndihmesit e tij kryesore u vrane pas nje operacioni special te forcave te Direktoratit Kombetar te Sigurise NDS ne provincen qendrore afgane te Gaznit njoftoi sot NDS-ja me ane te nje komunikatebrbr brbrKy operacion u zhvill

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.915Z

Komandant Hoxha: Ali Ahmeti i futi në luftë, pastaj u tërhoq

Ali Ahmeti dy ditë para vrasjeve në Kumanovë ka folur me telefon me njërin prej komandantëve të UÇK-Komandant Malishevën, ka thënë Xhezair Shaqiri, ose Komandant Hoxha. Komandant Hoxha këto komente i ka bërë në emisionin "Rrokum Roll" të TV Rrokum, duke theksuar se ky është një ko

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama