Rezultate te kerkimit per termin: +Komandant

Total: 5614
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.274Z

12 vjet nga rënia e komandant Shemit

Nga Express më 26 prill 2011 në ora 20:15 Mitrovicasit përkujtuan dëshmorin e kombit Shemsi Ahmetin - komandant Shemin dhe bashkëluftëtarët e tij që ranë heroikisht në betejën e Melenicës, 12 vjet më parë. Ky përkujtim është shënuar të martën gjatë një akademie përkujtimor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.523Z

Përkujtohet 10 vjetori i rënies së Komandant Lleshit

Nga Express më 25 maj 2011 në ora 20:30 Në Tërnoc të Madh të Bujanocit është mbajtur sot manifestimi qendror kushtuar 10 vjetorit të rënies së komandantit të UÇPMB-së, Ridvan Qazimit-alias Komandant Lleshit. Në praninë e qytetarëve, familjarëve të dëshmorëve, veteranëve të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.181Z

Përurohet muzeu historik “Komandant Lleshi”

Në kuadër të manifestimeve për nder të 100-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë, dje në mesditë, në objektet e stadiumit të fshatit Tërnoc, është përuruar hapja e Muzeut historik, kushtuar jetës dhe v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.336Z

Presidenti Hollande dekoron komandant Kadarenë

Presidenti francez François Hollande i dorëzoi sot personalisht shkrimtarit shqiptar Ismail Kadare dekoratën Komandant i Legjionit te Nderit, më e larta e Republikës Franceze. François Hollande organizoi sot në Élysée, pallatin presidencial, një ceremoni të veçantë për ti dorëzuar shk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.555Z

Hoxha: Ali Ahmeti përgjegjës për vrasjen e komandant Shqiponjës

Pas vrasjes së komandant Shqiponjës në Kumanovë, ka reaguar Xhezair Shaqiri-Komandant Hoxha, i cili thotë se kjo vrasje ka ndodhur vetëm që politikanët e BDI-së të ruajnë postet e tyre, raporton "lajmpress". Hoxha ka ngushëlluar familjen e Komandant Shqiponjës dhe ka porositur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.344Z

Komandant i legjionit te nderit per Kadarene

brbrFranca nderoi me titullin Komandant i Legjionit te Nderit shkrimtarin e njohur shqiptar Ismail Kadare Presidenti Fransua Holonde ia dorezoi kete cmim shkrimtarit te madh ne Elysee I pranishem ne kete ceremoni nderimi ishte edhe kryeministri Rama i cili u prit ne nje takim te vecante nga presid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.967Z

Maqedonia thotë se komandant Malisheva nuk tentoi vetëvrasjen

Ministria e Drejtësisë e Maqedonisë konfirmoi zyrtarisht sot se Muhamed Krasniqi, i njohur si komandant Malisheva nuk ka tentuar vetëvrasjen në burgun e Prilepit. Pas pyetjeve të dërguara disa ditë më parë, më në fund, Dikasteri i Drejtësisë konfirmoi se zërat për tentativë vetëvra

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama