Rezultate te kerkimit per termin: +Komandant

Total: 5614
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.408Z

Komandantë të rinj të KFOR-it në perëndim dhe në veri

PRISHTINë- Komandantët e rinj të KFOR-it në perëndim dhe veri të Kosovës marrin detyrën në ceremonitë e dorëzim-pranimit të komandës, të cilat zhvillohen sot dhe nesër. KFOR ka njoftuar se koloneli Vincenzo Grasso do të transferojë drejtimin dhe përgjegjësinë mbi Battle Grupin Sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.084Z

Kosovë, diplomohen 148 ushtarë të rinj të FSK-së

FSK-ja ka shtuar kapacitet e saj edhe për 148 rekrutë të rinj. Në Komandën e Doktrinës dhe Trajnimit (KDS) në Ferizajt të Kosovës, sot është zhvilluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së parë të këtij viti. &n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.050Z

Shperdorim detyre e falsifikim dokumentesh dergohet per gjykim gjenerali Syrja Gjoka

Berat 17 tetor 2014 NOAal - Prokuroria e Beratit ka derguar per gjykim kerkesen ndaj Syrja Gjoka me graden gjeneral-brigadebr br Ai akuzohet per shperdorim detyre dhe falsifikim dokumentesh gjate kohes qe ka qene komandant i bazes ushtarake ajrore Kucovebr br Hetimi ka nisur pas materialit refer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.475Z

Leonora Jakupi: Urime SHQIPERI 102 Vjetorin

Këngëtarja e njohur, Leonora Jakupi, me anë të një statusi në rrjetin social Facebook, ka uruar të gjithë shqiptarët për festat e nëntorit. “Urime SHQIPERI 102 Vjetorin Urime 28 Nëntori ditë historike ku më : 1912 - Ismai

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:16.698Z

Thaçi kujton Mujë Krasniqin (Foto)

15 vjet më parë në kufirin mes Kosovës dhe Shqipërisë u vranë 40 luftetarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, në mesin e të cilëve edhe komandant Mujë Krasniqi. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka kujtuar dëshmorët e kombit përmes një postimi në faqen e tij n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.757Z

Amerikanet kerkojne me shume trupa afgane

Zyrtaret e larte ushtarake amerikane te cilet komandojne edhe sulmin e ndermarre ne zonat talebane kane kerkuar me shume pjesemarrje te forcave ushtarake afgane ne operacion. “E verteta eshte se ne nuk kemi shume forca afgane ne mbeshtetje. Une do doja te kisha per cdo batalion Mari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.366Z

Serbi, 1 milion euro per arrestimin e Mlladic

Autoritetet serbe kane rikonfirmuar oferten prej 1 milion eurosh per ate qe do te jape informacione te sakta per vendndodhjen e gjeneralit Ratko Mlladic, i kerkuar nga gjykata e Hages per krime lufte. “Propozimi eshte i vlefshem. Kushdo qe do te jape informata qe mund te ndihmojne

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama