Rezultate te kerkimit per termin: +Kombtarja

Total: 40
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.532Z

Arratiset Kombtarja e Eritreas

Dymbdhjet futbollistt e Kombtares s Eritreas, jan zhdukur brenda pak orve. Ata po udhtonin pr n Kenya, pr nj turne rajonal, por ata nuk u gjenden n Nairobi. Ata jan zhdukur sa hap e mbyll syt, duke e shfrytzuar turneun e ekipit t tyre, pr t ikur nga vendi i tyre. Ata nuk mundn t jetonin m n Eritrea,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:42.260Z

Shqipëria mposht Luksemburgun 2-0, shënojnë Sadiku e Çikalleshi

Ka përfunduar me rezultatin 0-2 ndeshja miqësore mes Luksemburgut dhe Shqipërisë, e zhvilluar mbrëmjen e sotme në Luksemburg, në kuadër të provave përgatitore për Europianin Francë 2016. Pjesa e parë ka përfunduar me rezultatin e bardhë 0-0 për të dyja skuadrat. Në minutën e 63 t�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.547Z

Sfida me Rumaninë, kuqezinjtë synojnë fitore

Kombtarja do ta nis mbar fushatn kualifikuese t Euro 2012. Kuqezinjt jan grumbulluar n Durrs ku edhe po strviten para ndeshjes s par m 3 shtator n Rumani. Shqipria do ta nis me ekipin q e mbylli n eliminatoret e Europianit t fundit me nj humbje t rnd 6 – 1. Debatik Curri: “Besoj se nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.181Z

Tapeti i ri, sapo të përfundojë tenderi

“Qemal Stafa” Kushtet jo t prshtatshme pr zhvillimin e ndeshjeve t nivelit t lart n stadiumin “Qemal Stafa” kanq Kombtarja shqiptare t’i zhvilloj dy ndeshjet e para eliminatore t Euro 2012 n Shkodr. Terreni n impiantin m t madh n vend l shum pr t dshiruar, por drejtori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.421Z

Panucci, taktik dhe impenjim maksimal ndaj Lihtenshtejnit

SportNë ditën e tretë të përgatitjeve për takimet e radhës me grupin kuqezi është bashkuar dhe Jahmir Hyka, me trajnerin Panucci që ka nisur përgatitjet me kontingjentin e plotë në dispozicion për Lihtenshtejnin dhe Maqedoninë. Pas provave të para taktike të nisura që të martën,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.391Z

Kombëtarja, tri qytete për eliminatoret

Konflikti me stadiumin Nse situata me “sh.a. Qemal Stafa” nuk ndryshon, ather Kombtarja do t vazhdoj t’i luaj jasht Tirans ndeshjet eliminatore t Euro 2012. Pas konfliktit t FSHF-s me drejtuesit e stadiumit (pr qiran dhe tapetin e pandryshuar), kuqezinjt do t’i luajn n &ldqu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.410Z

Skuadra, grumbullimi më 29 gusht në Durrës

Axhenda Kombtarja shqiptare do ta nis grumbullimin pr dy ndeshjet e para eliminatore m 29 gusht. Trajneri Josip Kuzhe ka prcaktuar orn 18.00 t s diels pr paraqitjen e 23 lojtarve t thirrur “nn arm”. Dita e par e grumbullimit parashikohet t kaloj e gjitha me akomodimin n hotel “Dyr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama