Rezultate te kerkimit per termin: +Komisioni +Zgjedhor

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.133Z

Komisioni: Kodi Zgjedhor u mbyll

Ne kulmin e greves se urise dhe revoltave kunder menyres se hartimit te Kodit Zgjedhor, partite e medha politike miratuan dje me konsensus te plote, kuadrin e ri ligjor per zgjedhjet. Si per t'i bere karshillek protestes se deputeteve te LSI dhe PDK, Komisioni i Posacem i Reformes Zgjedhore miratoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.332Z

Komisioni i Venecias: Kolegji Zgjedhor, probleme me kushtetutën

Nga Luis Tanushi Komisioni i Venecias miratoi dje rekomandimet për ligjin dhe praktikën elektorale në Shqipëri. Në një mbledhje që ka zgjatur rreth dy orë, delegacioni shqiptar në Venecia, i përbërë nga Jozefina Topalli, Ilir Rusmali dhe Damian Gjiknuri dhanë pëlqimin për rekomandimet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.337Z

Kodi Zgjedhor, komisioni mblidhet te henen

Komisioni i Posacem per Reformen Zgjedhore, rimblidhet kete jave per te bere korrigjimet e nevojshme ne ligjin e zgjedhjeve. Anetaret e komisionit, pritet te zhvillojne diten e hene mbledhjen, ku do te diskutohet mbi menyren e korrigjimit te dy neneve, per te cilat Presidenti Bamir Topi ktheu ligjin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.849Z

Komisioni: Jo ndryshime ne sistemin zgjedhor Rozeta Rapushi

Ndryshimi apo jo i sistemit zgjedhor ne vend, fut ne "sherr" partite e medha me aleatet e tyre politike. Ne mbledhjen e dyte te tij, te zhvilluar me dyer te mbyllura, diten e djeshme, komisioni i posacem i reformes zgjedhore miratoi planin e tij te punes per tre muajt e afatit te percaktuar, por pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.541Z

Komisioni Zgjedhor ne ngerc per vendimmarrjen

14 akte normative jane marre ne kundershtim me Kodin Zgjedhor Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar brenda tre muajve 14 akte normative te pavlefshme juridikisht te cilat si pasoje i votimit vetem me kater vota konsiderohen si nul. Keshtu e perbere prej shtate anetaresh KQZ ne marrjen e disa a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.954Z

Procesi zgjedhor reagon Komisioni Europian

Komisioni Europian i konsideron inkuajuese zhvillimet e proçesit zgjedhor ne Shqiperi dhe vlereson anonçimin e doreheqjes se kryeministrit Sali Berisha nga funksionet e Partise Demokratike. Permes nje deklarate per shtyp, Komisioni Europian dergon nje sinjal pozitiv per integrimin euro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.884Z

Nis punën Komisioni i ri Parlamentar për Kodin Zgjedhor

Komisioni i posaçëm Parlamentar për Kodin Zgjedhor ka zhvilluar dje mbledhjen e parë të tij në drejtimin e kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli. Gjatë fjalës së saj Topalli kërkoi realizimin e një pune intensive nga anëtarët e komisionit në mënyrë që puna e tij të përfundojë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama