Rezultate te kerkimit per termin: +Komisioni +Zgjedhor

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.997Z

Komisioni i Ligjeve, miratohet propozimi për sistemin zgjedhor

Komisioni parlamentar i Ligjeve kaloi ditën e djeshme ndryshimet që parashikohen në Kushtetutë për sistemin zgjedhor, duke rënë paraprakisht dakord për sistem proporcional rajonal. Mbledhja e pasdites e këtij komisioni ka kaluar dhe ndryshimet në Kushtetutë për Komisionin Qendror të Zgj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.810Z

Vritet nje anetar komisioni zgjedhor ne Kosove

Persona te panjohur kane vrare me arme zjarri Shefko Sallkovicin pjesetar i komunitetit boshnjak nga fshati Rvatska komuna e Leposaviqit Nga sulmi i personave te panjohur ne veri te Kosoves eshte vrare Shefko Sallkovic ndersa eshte plagosur Edin Islamovic te dy punetore te Komis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.346Z

Komisioni Zgjedhor i Serbisë do kontaktojë UNMIK

BEOGRAD- Komisioni Zgjedhor i Republikës së Serbisë, brenda dy ditësh do të kontaktojë UNMIK-un në lidhje me organizimin e zgjedhjeve parlamentare të 6 majit në Kosovë. “Komisioni, deri më tani, nuk ka pasur asnjë kontakt me UNMIK-un

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.348Z

Komisioni Zgjedhor i Serbisë kontakton UNMIK-un

Brenda dy ditësh Komisioni Zgjedhor i Republikës së Serbisë, do të kontaktojë UNMIK-un në lidhje me organizimin e zgjedhjeve parlamentare të 6 majit në Kosovë, ka thënë anëtari i këtij mekanizmi, Velko Odalloviç. “K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.844Z

Komisioni Europian: Kodi Zgjedhor të jetë gjithëpërfshirëse dhe transparent

Shaban Sulçe Komisioni Europian për Zgjerimin i ka bërë apel partive kryesore që realizimi i Reformës Zgjedhore të jetë një proces gjithëpërfshirës dhe transparent. Në progres-raportin e Komisionit Europian është shprehur shqetësimi për lënien jashtë këtij procesi të shumë a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.000Z

Komisioni i Ligjeve, shqyrton Kodin e ri Zgjedhor

Komisioni i Ligjeve pritet të marre sot në shqyrtim Kodin e ri Zgjedhor, pas kthimit të tij në Kuvend nga Presidenti i Republikës.Kodi është miratuar me konsensusin e PD-së dhe të PS-së, ndërkohë që është kundërshtuar ashpër nga LSI-ja dhe disa parti të tjera te vogla.Deputeti i LS

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.347Z

Komisioni Zgjedhor i Serbisë kontakton me UNMIK-un

Komisioni Zgjedhor i Republikës së Serbisë, brenda dy ditësh, do të kontaktojë UNMIK-un në lidhje me organizimin e zgjedhjeve parlamentare të 6 majit në Kosovë, ka thënë anëtari i këtij mekanizmi, Velko Odalloviq. Komisioni, deri më tash, nuk ka pasur kurrfarë kontakti me UNMIK-un. D

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama