Rezultate te kerkimit per termin: +Komisioni +Zgjedhor

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.087Z

Ndahen mandatet e deputeteve edhe per Qarkun e Lezhes

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ndau dje mandatet e deputeteve dhe per Qarkun e Lezhes. Me mbylljen e procesit te ankimimit per kete qark, i cili nuk pati fatin te shkoje deri ne Kolegjin Zgjedhor, KQZ ndau zyrtarisht dje mandatet e deputeteve. Keshtu ne Qarkun e Lezhes, kater deputete u fituan ne z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.103Z

Betohen 75 deputetë të Kuvendit, mungojnë socialistët

09/09/2009  Vlefshmëria e deputetëve Kuvendi shpalli të vlefshme mandatet e të 140 deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë, që dolën nga zgjedhjet e 28 qershorit. Përfundimin e deklaroi gjatë seancës së djeshme kryetari i Komisionit për Verifikimin e Mandatit të Deputetëve,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.401Z

Nis fushata për raundin e dytë të zgjedhjeve

Dje në mesnatë filloi fushata për garën e balotazhit për zgjedhjet lokale të Kosovës. Do të jenë vetëm shtatë ditë dhe do të ketë nga dy kandidatë në 21 komuna të Kosovës. Përderisa ligji e përcakton që balotazhi në Kosovë të zhvillohet katër javë pas raundit të parë, tek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.800Z

Sot ne Tirane, Presidenti i Asamblese se OSBE-se

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve miratoi akreditimin e 39 vezhguesve afatgjate te OSBE-ODIHR, ne krye te te cileve qendron Audrey Glover. Sakaq, Presidenti i Asamblese Parlamentare te OSBE-se, Zhoao Soares, do te zhvilloje sot ne Tirane takime me kreret e shtetit dhe te opozites. Ne kete f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:22.039Z

Kuvendi i jep një tjetër afat komisionit të reformës zgjedhore

26-04-2012 / Gazeta 55 Ligjvënësit votojnë me 119 vota “pro” shtyrjen e afatit të komisionit deri më 15 majKuvendi ka miratuar me konsensus të gjerë shtyrjen e afatit të komisionit të posaçëm parlamentar të reformës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.841Z

Svenson Zgjedhje me standard per integrimin

Ambasadori suedez në Tiranë, Patrik Svenson ka kërkuar nga klasa politike krijimin e klimës sa më të përshtatëshme për realizimin e një procesi zgjedhor me standarde. Zoti Svenson u ndal tek Komisioni Qendrori i Zgjedhjeve i cili sipas tij,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.445Z

KQZ shpërndan mandatet për qarkun e Durrësit

Vendimi i miratuar sot nga KQZ përcakton ndarjen e 13 mandateve për Durrësin,7 mandate për koalicionin "Aleanca e Ndryshimit", 5 mandate për koalicionin "Bashkimi për Ndryshim", dhe 1 mandat për "Aleanca Socialiste për Integrim". DURRES- Komisioni Qendror Zgjedhor miratoi sot vendimin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama