Rezultate te kerkimit per termin: +Komisioni +Zgjedhor

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.849Z

Komisioni: Jo ndryshime ne sistemin zgjedhor Rozeta Rapushi

Ndryshimi apo jo i sistemit zgjedhor ne vend, fut ne "sherr" partite e medha me aleatet e tyre politike. Ne mbledhjen e dyte te tij, te zhvilluar me dyer te mbyllura, diten e djeshme, komisioni i posacem i reformes zgjedhore miratoi planin e tij te punes per tre muajt e afatit te percaktuar, por pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.541Z

Komisioni Zgjedhor ne ngerc per vendimmarrjen

14 akte normative jane marre ne kundershtim me Kodin Zgjedhor Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar brenda tre muajve 14 akte normative te pavlefshme juridikisht te cilat si pasoje i votimit vetem me kater vota konsiderohen si nul. Keshtu e perbere prej shtate anetaresh KQZ ne marrjen e disa a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.954Z

Procesi zgjedhor reagon Komisioni Europian

Komisioni Europian i konsideron inkuajuese zhvillimet e proçesit zgjedhor ne Shqiperi dhe vlereson anonçimin e doreheqjes se kryeministrit Sali Berisha nga funksionet e Partise Demokratike. Permes nje deklarate per shtyp, Komisioni Europian dergon nje sinjal pozitiv per integrimin euro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.884Z

Nis punën Komisioni i ri Parlamentar për Kodin Zgjedhor

Komisioni i posaçëm Parlamentar për Kodin Zgjedhor ka zhvilluar dje mbledhjen e parë të tij në drejtimin e kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli. Gjatë fjalës së saj Topalli kërkoi realizimin e një pune intensive nga anëtarët e komisionit në mënyrë që puna e tij të përfundojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.351Z

Komisioni i Venecias: Kujdes me kodin zgjedhor

Kodi Zgjedhor dhe paanshmëria e komisioneve zgjedhore do të luajnë një rol përcaktues lidhur me natyrën e asaj reforme elektorale që u synua me amendimin e Kushtetutës më 21 prill nga PS dhe PD. Do të jetë ajo e suksesshme dhe brenda standardeve evropiane? Komisioni i Venecias (Demokracia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.622Z

Kodi Zgjedhor, Komisioni lë në fuqi ankimimin në Kolegjin Zgjedhor

Eljona Ballhysa Komisioni i posaçëm për Reformën Zgjedhore ka miratuar gjatë mbledhjes së djeshme kapitullin për ankimimet në Kodin Zgjedhor. Bashkëkryetari socialist i Komisionit, Fatmir Xhafaj, bëri të ditur pas mbledhjes së është lënë në fuqi mënyra e ankimimit në Kolegjin Zg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.315Z

Komisioni miraton shumicen e neneve te kodit zgjedhor

Komisioni per hartimin e Kodit te ri zgjedhor ka arritur te miratoje rreth 70 % te neneve te kodit te ri. Mbeten per tu diskutuar ne mbledhjen e se merkures vetem nenet e debatuara nga LSI-ja mbi administrimin e zgjedhjeve dhe menyra e ndarjes se mandateve brenda nje koalicioni.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama