Rezultate te kerkimit per termin: +Komisioni +Zgjedhor

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.351Z

Komisioni i Venecias: Kujdes me kodin zgjedhor

Kodi Zgjedhor dhe paanshmëria e komisioneve zgjedhore do të luajnë një rol përcaktues lidhur me natyrën e asaj reforme elektorale që u synua me amendimin e Kushtetutës më 21 prill nga PS dhe PD. Do të jetë ajo e suksesshme dhe brenda standardeve evropiane? Komisioni i Venecias (Demokracia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.622Z

Kodi Zgjedhor, Komisioni lë në fuqi ankimimin në Kolegjin Zgjedhor

Eljona Ballhysa Komisioni i posaçëm për Reformën Zgjedhore ka miratuar gjatë mbledhjes së djeshme kapitullin për ankimimet në Kodin Zgjedhor. Bashkëkryetari socialist i Komisionit, Fatmir Xhafaj, bëri të ditur pas mbledhjes së është lënë në fuqi mënyra e ankimimit në Kolegjin Zg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.315Z

Komisioni miraton shumicen e neneve te kodit zgjedhor

Komisioni per hartimin e Kodit te ri zgjedhor ka arritur te miratoje rreth 70 % te neneve te kodit te ri. Mbeten per tu diskutuar ne mbledhjen e se merkures vetem nenet e debatuara nga LSI-ja mbi administrimin e zgjedhjeve dhe menyra e ndarjes se mandateve brenda nje koalicioni.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.997Z

Komisioni i Ligjeve, miratohet propozimi për sistemin zgjedhor

Komisioni parlamentar i Ligjeve kaloi ditën e djeshme ndryshimet që parashikohen në Kushtetutë për sistemin zgjedhor, duke rënë paraprakisht dakord për sistem proporcional rajonal. Mbledhja e pasdites e këtij komisioni ka kaluar dhe ndryshimet në Kushtetutë për Komisionin Qendror të Zgj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.810Z

Vritet nje anetar komisioni zgjedhor ne Kosove

Persona te panjohur kane vrare me arme zjarri Shefko Sallkovicin pjesetar i komunitetit boshnjak nga fshati Rvatska komuna e Leposaviqit Nga sulmi i personave te panjohur ne veri te Kosoves eshte vrare Shefko Sallkovic ndersa eshte plagosur Edin Islamovic te dy punetore te Komis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.346Z

Komisioni Zgjedhor i Serbisë do kontaktojë UNMIK

BEOGRAD- Komisioni Zgjedhor i Republikës së Serbisë, brenda dy ditësh do të kontaktojë UNMIK-un në lidhje me organizimin e zgjedhjeve parlamentare të 6 majit në Kosovë. “Komisioni, deri më tani, nuk ka pasur asnjë kontakt me UNMIK-un

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.348Z

Komisioni Zgjedhor i Serbisë kontakton UNMIK-un

Brenda dy ditësh Komisioni Zgjedhor i Republikës së Serbisë, do të kontaktojë UNMIK-un në lidhje me organizimin e zgjedhjeve parlamentare të 6 majit në Kosovë, ka thënë anëtari i këtij mekanizmi, Velko Odalloviç. “K

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama