Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionin +Europian +Stefan

Total: 414
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.247Z

Statusi flet Stefan Fyle

Komisioneri për Zgjerimin në Komisionin Europian Stefan Fyle, në një intervistë për Top Channel, thekson përparimin e Shqipërisë në përmbushjen e reformave dhe klimën e re pozitive pas paktit politik. Zoti Fyle tha se katër p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.634Z

Stefan Fule Hollanda te mbeshtese Serbine

Komisioneri i Bashkimit Europian per Zgjerimin Stefan Fyle i ka sugjeruar parlamentit hollandez te mbeshtese kerkesen e Serbise per vend kandidat ne BE. Fyle e ka bere kete sugjerim gjate nje fjalimi qe ka mbajtur ne Parlament nderkohe qe zyrtare hollandeze jane kunderpergjigjur duke thene se Hollan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.351Z

Rama takim me Stefan Fyle ne fokus te bisedimeve Situata politike

Kreu i Partise Socialiste Edi Rama ndodhet per nje vizite ne Bruksel ku pritet te takohet me komisionerin per zgjerim ne Komisionin Europian Stefan Fyle.Takimi mes kreut te selise roze dhe Fyles pritet te zhvillohet sot pasdite ndersa ne fokus te bisedimeve do te jete situata politike ne Shqiperi.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.787Z

Eurokomisioneri Stefan Fyle të hënën në Tiranë, takon krerët e shtetit

TIRANE - Komisioneri për zgjerimin, Stefan Fyle pritet të mbërrijë nesër për një vizitë në Shqipëri. Gjatë kësaj vizite, Fyle pritet t’i propozojë qeverisë shqiptare nisjen e një dialogu të nivelit të lartë politik me Komisionin Europian, në funksion të përshpejtimit të a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.257Z

Stefan Fyle komenton rreth letrës së xhaxhait të Aleks Nikës

Komisioneri për Zgjerimin në Komisionin Europian, Stefan Fyle, në një intervistë televizive, shpjegoi disa pritshmëri të Brukselit ndaj Tiranës, por mes të tjerave u pyet për letrën që i ka dërguar disa ditë më parë një familjar i njërit prej viktimave të 21 janarit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:55.179Z

Juncker ngrin zgjerimin në BE për 5 vjet, shkrin postin e Stefan Fule-s në KE

Bashkimi Europina ngrin zgjerimin në Union për 5 vitet e ardhshme. Kreu i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker, e ka kthyer në vepër atë çfarë pati deklaruar se për 5 vjet zgjerimi do të ndalet. Kështu Stefan Fule, të cilit i mbaroi mandati si Komisiner për Zgjerimin nuk do të ketë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.116Z

Stefan Fule vizite e papritur ne Tirane per zgjedhjet e 8 majit

Negociatat Komisioneri i Zgjerimit do te nderhyre mes paleve per te arritur nje marreveshje Deshtimi i radhes per konsensus mes Partise Demokratike dhe asaj Socialiste per ceshtjet zgjedhore ne vigjilje te lokaleve te 8 majit sjell sot ne nje takim te papritur ne Tirane komisionerin europian per zg

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama