Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionin +Parlamentar

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.894Z

Ndryshimet në projektligjin për “Kodin Rrugor”, miratohen me konsensus në komisionin parlamentar të Ligjeve

15-09-2011 / Gazeta 55 Opozita voton pas dy vitesh ligjet me 84 vota Opozita voton për herë të parë pas bojkotit 2 vjeçar të Kuvendit, një projektligj me 3/5 e votave të parlamentit. Mazhoranca dhe opozita unifikuan votat dje në komisionin parlame

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.363Z

Venecia: Ngrini komisionin për reformën

Sekretari i Komisionit të Venecias, Tomas Markert Komisioni i Venecias u bën thirrje forcave politike që të ngrenë sa më shpejt komisionin parlamentar të reformës zgjedhore. Në përfundim të takimeve dyditore në Tiranë, sekretari i Komisionit të Venecias, Tomas Markert, doli në një ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.992Z

Kodi,rimbledh komisionin e reformës

Mosdekretimi i kodit zgjedhor nga kreu i shteti do të rimbledhë komisionin e reformës zgjedhore. Konferenca e kryetarëve ka vendosur që dekretin e presidentit Topi për kodin e ri zgjedhor ta kalojë për diskutim në komisionin që e krijoi këtë kod dhe jo në komisionin parlamentar të ligj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.992Z

Kodi zgjedhor,rimbledh komisionin e reformës

Mosdekretimi i kodit zgjedhor nga kreu i shteti do të rimbledhë komisionin e reformës zgjedhore. Konferenca e kryetarëve ka vendosur që dekretin e presidentit Topi për kodin e ri zgjedhor ta kalojë për diskutim në komisionin që e krijoi këtë kod dhe jo në komisionin parlamentar të ligj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.526Z

Mazhoranca shton dy deputete ne Komisionin e Sigurise

Kryeparlamentarja Jozefina Topalli sistemon rrjedhjen e votave te mazhorances ne Komisionin e Sigurise Kombetare pas largimit te deputetit Paulin Sterkaj nga Partia Demokratike. Dyshja Topalli-Patozi i kane rikthyer te djathtes shumicen ne nje prej komisioneve me te rendesishme parlament

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.939Z

Serbët injorojnë Komisionin për Punë të Jashtme (Dokument)

Përfaqësuesit e Grupit Parlamentar të partisë serbe LS janë duke e injoruar Komisionin për Punët të Jashtme. Kjo parti ende nuk ka emëruar asnjë deputetë të saj në këtë komision edhe pse me ligj kërkohet një gjë e tillë. E mungesa e këtij deputeti e ka shqetësuar kryetarin e kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.361Z

Ekspertet nderkombetare Ngrini urgjentisht komisionin e reformes zgjedhore

Markert Duhet te vihen ne zbatim rekomandimet e dhena ODIHR Gati te japim mbeshtetjen tone ne te gjitha procedurat Duhet te nise puna per ngritjen e komisionit te reformes zgjedhore. Jane shume rekomandime te cilat duhet te behen pjese e bazes ligjore per

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama