Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionin +Parlamentar

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.992Z

Kodi,rimbledh komisionin e reformës

Mosdekretimi i kodit zgjedhor nga kreu i shteti do të rimbledhë komisionin e reformës zgjedhore. Konferenca e kryetarëve ka vendosur që dekretin e presidentit Topi për kodin e ri zgjedhor ta kalojë për diskutim në komisionin që e krijoi këtë kod dhe jo në komisionin parlamentar të ligj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.992Z

Kodi zgjedhor,rimbledh komisionin e reformës

Mosdekretimi i kodit zgjedhor nga kreu i shteti do të rimbledhë komisionin e reformës zgjedhore. Konferenca e kryetarëve ka vendosur që dekretin e presidentit Topi për kodin e ri zgjedhor ta kalojë për diskutim në komisionin që e krijoi këtë kod dhe jo në komisionin parlamentar të ligj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.526Z

Mazhoranca shton dy deputete ne Komisionin e Sigurise

Kryeparlamentarja Jozefina Topalli sistemon rrjedhjen e votave te mazhorances ne Komisionin e Sigurise Kombetare pas largimit te deputetit Paulin Sterkaj nga Partia Demokratike. Dyshja Topalli-Patozi i kane rikthyer te djathtes shumicen ne nje prej komisioneve me te rendesishme parlament

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.939Z

Serbët injorojnë Komisionin për Punë të Jashtme (Dokument)

Përfaqësuesit e Grupit Parlamentar të partisë serbe LS janë duke e injoruar Komisionin për Punët të Jashtme. Kjo parti ende nuk ka emëruar asnjë deputetë të saj në këtë komision edhe pse me ligj kërkohet një gjë e tillë. E mungesa e këtij deputeti e ka shqetësuar kryetarin e kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.361Z

Ekspertet nderkombetare Ngrini urgjentisht komisionin e reformes zgjedhore

Markert Duhet te vihen ne zbatim rekomandimet e dhena ODIHR Gati te japim mbeshtetjen tone ne te gjitha procedurat Duhet te nise puna per ngritjen e komisionit te reformes zgjedhore. Jane shume rekomandime te cilat duhet te behen pjese e bazes ligjore per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.371Z

Montobio:Marrëveshje për komisionin hetimor

Ambasadori i Spanjës në Tiranë Manuel Montobio deklaroi sot nga qyteti i Vlorës se klasa politike në Shqipëri duhet të zgjidhë situatën e krijuar dhe se palët duhet të arrijnë marrëveshje. Montobio bëri thirrje dy aktorëve kryesorë të politikës që të krijojnë Komisionin Hetimor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.947Z

Grupi parlamentar i PS zyrtarizon vendimet e kryesise

Në një mbledhje që zgjati rreth 20 minuta, grupi parlamentar i Partisë Socialiste konfirmoi të gjitha vendimet e marra nga Kryesia një dite më parë, përsa i përket krerëve të Komisioneve Parlamentare që do të drejtohen nga mazhora

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama