Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionin +Parlamentar

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.445Z

Opozita braktis Komisionin e Sigurisë, Noka: Karteli i drogës dhunoi deputetin e PD

TIRANË- Opozita ka braktisur sot mbledhjen e Komisionit të Sigurisë në shenjë proteste ndaj sherrit të ndodhur dje në ambientet e Kuvendit, mes deputetit të PD-së, Gent Strazimiri dhe deputetit të PS-së, Armando Prenga. Deputeti i PD-së, Flamur Noka në nisje të mbledhjes e cilësoi nj�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.519Z

Kuvendi nis debatin me ligjin për "Spiunët

Fillimi i javës do përkojë me mbledhjen e komisioneve parlamentare. Seanca e parë plenare më 8 Shtator TIRANË- “Spiunët”, është çështja e parë me të cilën do të merren sot anëtarët e Komisionit të Ligjeve në sesionin e ri parlamentar. Pas një ndërprerjeje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.747Z

Komisioni hetimor "Rama 2", Kushtetuesja nis shqyrtimin

Bashkisë së Tiranës për të vlerësuar si antikushtetuese nismën e Kuvendit të Shqipërisë në legjislaturën e shkuar për ngritjen e një komisioni hetimor parlamentar për dhënien e lejeve të ndërtimit nga kryebashkiaku Edi Rama. Përfaqësuesja juridike e Bashkisë së Tiranës kërkoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.477Z

"Ora e Debatit", Patozi:Ja zi zgjidhet kriza

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Astrit Patozi ka sjellë në emisionin "Ora e Debatit" të gjithë vullnetin e maxhorancës për zgjidhjen e situatës politike dhe arritjen e një kompromisi me opozitën, por pa i ndryshuar asgjë qendrimit për të mos rinumëruar votat e zgjed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.083Z

Paloka: Arsyet që nxjerr Rama, pretekste për të shmangur hetimin

Deputeti demokrat, Edi Paloka, njëkohësisht anëtar i komisionit parlamentar për hetimin e procedurave të dhënies së lejeve të ndërtimit nga bashkia e Tiranës, ka deklaruar se nuk ka asnjë predispozitë ligjore që të ndalojë funksionimin e këtij komisioni. Një ditë pasi Bashkia e Tir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.022Z

Berisha Rama u terhoq nga komisioni hetimor

Kryeministri i kerkoi opozites te ndryshoje kerkesen e saj dhe disa nga pikat e komisionit hetimor TIRAN - Kryeministri Sali Berisha e cilesoi braktisjen e Komisionit te Ligjeve nga opozita si terheqje nga kerkesa per hetimin e zgjedhjeve. Kreu i qeverise i kerkoi Partise Socialiste qe te riformul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.047Z

PD-ja miraton e vetme tre kandidatë për ambasadorë, PS-ja kundërshton: Janë emërime politike

Partia Demokratike ka miratuar e vetme dje, në mbledhjen e Komisionit Parlamentar për Politikën e Jashtme, tre propozimet e qeverisë për ambasadorë të Shqipërisë në Gjermani, Serbi e Portugali. Gjatë mbledhjes së djeshme të komisionit, anëtarët e PD-së vlerësuan dhe miratuan kandid

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama