Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionin +Parlamentar

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.939Z

Debate ne Komisionin e Jashtem parlamentar

Opozita dhe mazhoranca në Komisionin e Jashtëm parlamentar janë përfshinë në debate, pasi kryetarja e komisionit Arta Dade, ka akuzuar qeverinë paraardhëse se e ka futur vendin në listën e zezë të trafikimit të armëve. Në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.316Z

Opozita kërkon hetim të ri parlamentar për drogën, braktis komisionin për FA

Tirane- Partia Demokratike kërkon mbylljen e komisionit hetimor parlamentar që u ngrit për të hetuar akuzat e saj për përfshirjen e insfrasktrukturës ushtarake në trafikun e drogës dhe hapjen e një komisioni të ri hetimor për të hetuar fenonmenin e rritjes së trafiqeve të drogës. Pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.955Z

Partia Socialiste i nis me kushte bisedimet e saj me mazhorancën për komisionin parlamentar Ad Hock për zgjedhjet

Deputeti socialist Fatmir Xhafaj, ka kërkuar nga mazhoranca që Partia Socialiste të kryesojë komisionin parlamentar Ad hoc për zgjedhjet. Në emër të PS-së, Xhafaj është shprehur i vendosur se nuk do të pranonin një komisioni parlamentar me dy kryetar, ashtu siç është propozua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.481Z

Trajtimi i sportisteve debat ne komisionin parlamentar

Problemet ne sportin shqiptar dhe se fundmi ato te peshngritesve elitare jane diskutuar ne Komisionin e Edukimit dhe Medias. Sipas deputetit te PS-se Fidel Ylli shteti dhe qeveria duhet te ktheje me shume vemendjen ndaj sportisteve qe me medaljet e tyre i bejne reklame Shqiperise ne arene

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.722Z

Dekriminalizimi, debate në komisionin e posaçëm parlamentar

TIRANË, 14 Shtator/ATSH/.- Mbledhja e komisionit të posaçëm parlamentar për zbatimin e marrëveshjes mazhorancë-opozitë, i njohur ndryshe si komisioni i 'dekriminalizimit,' po vijon të hënën, e shoqëruar me debate mes palëve.Në fillim të mbledhjes kryetari i komisionit, deputeti demokr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.891Z

Grupi parlamentar kerkese ne Komisionin Venecies

18/09/2010PS publikon alternativen e re per hetimin e kutive te fleteve te votimit Ne gjykojme se kerkesa per hapjen e kutive te fleteve te votimit qe ne si subjekt politik pavaresisht nepermjet sekretarit te pergjithshem te Keshillit te Europes apo drejtperdrejte do te jete e vleresueshme dhe e pra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.853Z

Topalli, nesër vendoset për komisionin parlamentar

Kryetarja e parlamentit të Shqipërisë, Jozefina Topalli njoftoi sot Partinë Socialiste se nesër do të mbledhë konferencën e kryetarëve të grupeve parlamentare për të marrë në shqyrtim kërkesën e deputetëve të opozitës për ngritjen e një komisioni hetimor parlamentar. Po sot kry

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama