Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionin +Parlamentar

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.955Z

Partia Socialiste i nis me kushte bisedimet e saj me mazhorancën për komisionin parlamentar Ad Hock për zgjedhjet

Deputeti socialist Fatmir Xhafaj, ka kërkuar nga mazhoranca që Partia Socialiste të kryesojë komisionin parlamentar Ad hoc për zgjedhjet. Në emër të PS-së, Xhafaj është shprehur i vendosur se nuk do të pranonin një komisioni parlamentar me dy kryetar, ashtu siç është propozua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.481Z

Trajtimi i sportisteve debat ne komisionin parlamentar

Problemet ne sportin shqiptar dhe se fundmi ato te peshngritesve elitare jane diskutuar ne Komisionin e Edukimit dhe Medias. Sipas deputetit te PS-se Fidel Ylli shteti dhe qeveria duhet te ktheje me shume vemendjen ndaj sportisteve qe me medaljet e tyre i bejne reklame Shqiperise ne arene

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.722Z

Dekriminalizimi, debate në komisionin e posaçëm parlamentar

TIRANË, 14 Shtator/ATSH/.- Mbledhja e komisionit të posaçëm parlamentar për zbatimin e marrëveshjes mazhorancë-opozitë, i njohur ndryshe si komisioni i 'dekriminalizimit,' po vijon të hënën, e shoqëruar me debate mes palëve.Në fillim të mbledhjes kryetari i komisionit, deputeti demokr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.891Z

Grupi parlamentar kerkese ne Komisionin Venecies

18/09/2010PS publikon alternativen e re per hetimin e kutive te fleteve te votimit Ne gjykojme se kerkesa per hapjen e kutive te fleteve te votimit qe ne si subjekt politik pavaresisht nepermjet sekretarit te pergjithshem te Keshillit te Europes apo drejtperdrejte do te jete e vleresueshme dhe e pra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.853Z

Topalli, nesër vendoset për komisionin parlamentar

Kryetarja e parlamentit të Shqipërisë, Jozefina Topalli njoftoi sot Partinë Socialiste se nesër do të mbledhë konferencën e kryetarëve të grupeve parlamentare për të marrë në shqyrtim kërkesën e deputetëve të opozitës për ngritjen e një komisioni hetimor parlamentar. Po sot kry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.693Z

P/buxheti 2016, debate në komisionin e Ekonomisë

TIRANË, 24 Nëntor/ATSH/- Komisioni Parlamentar i Ekonomisë dhe Financave vijoi të martën diskutimet rreth projektbuxhetit për vitin 2016, ku opozita dhe maxhoranca debatuan lidhur me prioritetet që ai vendos.Deputetët e opozitës theksuan në qëndrimin e tyre se buxheti i vitit 2016, ndonë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.894Z

Ndryshimet në projektligjin për “Kodin Rrugor”, miratohen me konsensus në komisionin parlamentar të Ligjeve

15-09-2011 / Gazeta 55 Opozita voton pas dy vitesh ligjet me 84 vota Opozita voton për herë të parë pas bojkotit 2 vjeçar të Kuvendit, një projektligj me 3/5 e votave të parlamentit. Mazhoranca dhe opozita unifikuan votat dje në komisionin parlame

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama