Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionin +Parlamentar

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.722Z

Dekriminalizimi, debate në komisionin e posaçëm parlamentar

TIRANË, 14 Shtator/ATSH/.- Mbledhja e komisionit të posaçëm parlamentar për zbatimin e marrëveshjes mazhorancë-opozitë, i njohur ndryshe si komisioni i 'dekriminalizimit,' po vijon të hënën, e shoqëruar me debate mes palëve.Në fillim të mbledhjes kryetari i komisionit, deputeti demokr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.891Z

Grupi parlamentar kerkese ne Komisionin Venecies

18/09/2010PS publikon alternativen e re per hetimin e kutive te fleteve te votimit Ne gjykojme se kerkesa per hapjen e kutive te fleteve te votimit qe ne si subjekt politik pavaresisht nepermjet sekretarit te pergjithshem te Keshillit te Europes apo drejtperdrejte do te jete e vleresueshme dhe e pra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.853Z

Topalli, nesër vendoset për komisionin parlamentar

Kryetarja e parlamentit të Shqipërisë, Jozefina Topalli njoftoi sot Partinë Socialiste se nesër do të mbledhë konferencën e kryetarëve të grupeve parlamentare për të marrë në shqyrtim kërkesën e deputetëve të opozitës për ngritjen e një komisioni hetimor parlamentar. Po sot kry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.693Z

P/buxheti 2016, debate në komisionin e Ekonomisë

TIRANË, 24 Nëntor/ATSH/- Komisioni Parlamentar i Ekonomisë dhe Financave vijoi të martën diskutimet rreth projektbuxhetit për vitin 2016, ku opozita dhe maxhoranca debatuan lidhur me prioritetet që ai vendos.Deputetët e opozitës theksuan në qëndrimin e tyre se buxheti i vitit 2016, ndonë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.894Z

Ndryshimet në projektligjin për “Kodin Rrugor”, miratohen me konsensus në komisionin parlamentar të Ligjeve

15-09-2011 / Gazeta 55 Opozita voton pas dy vitesh ligjet me 84 vota Opozita voton për herë të parë pas bojkotit 2 vjeçar të Kuvendit, një projektligj me 3/5 e votave të parlamentit. Mazhoranca dhe opozita unifikuan votat dje në komisionin parlame

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.363Z

Venecia: Ngrini komisionin për reformën

Sekretari i Komisionit të Venecias, Tomas Markert Komisioni i Venecias u bën thirrje forcave politike që të ngrenë sa më shpejt komisionin parlamentar të reformës zgjedhore. Në përfundim të takimeve dyditore në Tiranë, sekretari i Komisionit të Venecias, Tomas Markert, doli në një ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.992Z

Kodi,rimbledh komisionin e reformës

Mosdekretimi i kodit zgjedhor nga kreu i shteti do të rimbledhë komisionin e reformës zgjedhore. Konferenca e kryetarëve ka vendosur që dekretin e presidentit Topi për kodin e ri zgjedhor ta kalojë për diskutim në komisionin që e krijoi këtë kod dhe jo në komisionin parlamentar të ligj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama