Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Europian

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.475Z

Presidenti i Komisionit Europian mesazh urimi presidentit Nishani

Presidenti i Komisionit Europian, Hoze Manuel Barroso i ka derguar një mesazh urimi presidentit të zgjedhur të vendit tonë Bujar Nishani. Në mesazh shkruhet se ky është një moment i rëndëisishëm dhe vendimtar  për rrugën europiane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.565Z

Zjarr ne zyrat e Komisionit Europian ne Bruksel

Nje zjarr ka rene ne ndertesen e Komisionit Europian ne Bruksel. Brenda pak minutash pas dhenies se alarmit per renien e zjarrit, gjithe zyrtaret e BE-se jane evakuuar nga zyrat. Mesohet se flaka eshte pare fillimisht ne bodrumin e zyrave te Komisionit dhe me pas tymi eshte pare te dale n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.892Z

Vizat, PE, letër Komisionit Europian për Ballkanin Perëndimor

Kreu i komitetit për të drejtat civile dhe drejtësi në Parlamentin Europian i ka dërguar një letër Komisionit Europian lidhur me liberalizimin e vizave me Shqipërinë dhe Bosnje Hercegovinën. Në letrën të cilën e ka dërguar edhe komisionmerit të BE-së për zgjerimin Fule, kreut të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.313Z

Balla Lobimi i Berishes kunder Komisionit Europian demton vendin

Intervista Deputeti socialist akuzon qeverine per nje lufte me Europen Deputeti i Partise Socialiste Taulant Balla ka akuzuar Kryeministrin se po demton interesat e vendit duke lobuar kunder Komisionit Europian pas dhenies se pergjigjes negative per statusin e vendit kandidat. Ne nje interviste per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.308Z

Barrot: “Zgjedhjet e qershorit, në lupën e Komisionit Europian”

Zëvendëspresidenti i KE-së vë theksin te zgjedhjet brenda standardeve. “Duhen strategji afatgjata, që sigurojnë transparencë dhe eficencë në Drejtësi” Eljona Ballhysa Zëvendëspresidenti i Komisionit Europian, Zhak Barrot, gjatë takimeve të djeshme në Tiranë me ministrat Nishani

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.715Z

Liderët e Unionit injorojnë Camerun, Junker President i Komisionit Europian

Bruksel- Liderët europianë kanë emëruar sot në samitin e Brukselit ish-kryeministrin e Luksemburgut , Zhan-Klod Junker, si Presidentin e ardhshëm të Komisionit Evropian. Emërimi i tij erdhi pavarësisht kundërshtimit të fortë dhe kërcënimeve të Britanisë së Madhe. Sipas kryeministrit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.730Z

Kryeministri Rama pret, Presidentin e Komisionit Europian Jose Manuel Barroso

Kryeministri Edi Rama mikpriti sot, Presidentin e Komisionit Europian Jose Manuel Barroso, i cili që në nisje të takimit shprehu urimet për marrjen e statusit kandidat dhe theksoi se në këtë vizitë vjen me mesazhin se "Unioni është gati ta shohë Shqipërinë si një anëtar të ardhshëm

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama