Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Europian

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.638Z

Juncker merr drejtimin e Komisionit Europian

0 brbr SSSAbrASS brbrParlamenti Europian ka aprovuar sot kandidaturen e Jean-Claude Juncker per detyren e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.722Z

Presidenti i ri i Komisionit Europian

Kancelarja gjermane, Angela Merkel mbështet Jean-Claude Juncker, ish-Kryeministrin e Luksemburgut për postin e presidentit të ardhshëm të Komisionit të BE-së. Por disa udhëheqës europianë janë shprehur kundër kësaj lëviz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.242Z

Raporti i Komisionit Europian vleresohen arritjet

Shqiperia ka vijuar zbatimin dhe konsolidimin e reformave te lidhura me BE-ne ne vecanti ato qe kane te bejne me statusin kandidat Kjo eshte kryefjala e raportit te Komisionit Europian per Shqiperine qe iu vihet ne dispozicion vendeve anetare te Bashkimit Europian Ne gjetjet e publikuara theksohet s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.375Z

Kreu i Komisionit Europian i drejtohet Orban: Përshendetje Diktator!

Çkemi diktator? Nuk është një formë e zakonshme përshëndetje që një lider europian përdor ndaj një tjetri, por ja që kreu i Komisionit Europian Jean-Claude Junker ka përdorur këtë term ndaj Kryeministrit të hungarisë Viktor Orban. Siç shihet, edhe para se Orban të afrohet për fot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.475Z

Presidenti i Komisionit Europian mesazh urimi presidentit Nishani

Presidenti i Komisionit Europian, Hoze Manuel Barroso i ka derguar një mesazh urimi presidentit të zgjedhur të vendit tonë Bujar Nishani. Në mesazh shkruhet se ky është një moment i rëndëisishëm dhe vendimtar  për rrugën europiane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.565Z

Zjarr ne zyrat e Komisionit Europian ne Bruksel

Nje zjarr ka rene ne ndertesen e Komisionit Europian ne Bruksel. Brenda pak minutash pas dhenies se alarmit per renien e zjarrit, gjithe zyrtaret e BE-se jane evakuuar nga zyrat. Mesohet se flaka eshte pare fillimisht ne bodrumin e zyrave te Komisionit dhe me pas tymi eshte pare te dale n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.892Z

Vizat, PE, letër Komisionit Europian për Ballkanin Perëndimor

Kreu i komitetit për të drejtat civile dhe drejtësi në Parlamentin Europian i ka dërguar një letër Komisionit Europian lidhur me liberalizimin e vizave me Shqipërinë dhe Bosnje Hercegovinën. Në letrën të cilën e ka dërguar edhe komisionmerit të BE-së për zgjerimin Fule, kreut të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama