Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Evropian

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.661Z

Evakuohen zyrat e Komisionit Evropian për shkak të zjarrit

Qindra punonjës u evakuuan pas shpërthimit të një zjarri në katet e nëndheshme të zyrave qendrore të Komisionit Evropian në Bruksel. Një reporter i rrjetit britanik BBC raportoi se shpejt shtëllunga të dendura tymi u shfaqën mbi çatinë e ndërtesës në fjalë, ndërkohë që shumë s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.237Z

Raporti i Komisionit Evropian mbi arritjet e Maqedonise kete vit pergjithesisht pozitiv

Raporti i Komisionit Evropian mbi arritjet e Maqedonise per kete vit konsiderohet pergjithesisht si pozitiv por ai permban mjaft verejtje. Nga Maqedonia pritet perparim ne dialogun politik ne luften kunder korrupsionit pershpejtim i reformave ne gjyqesor dhe ne administraten publike kerkohet liri me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.562Z

Presidenti Topi priti sot Zëvendëspresidentin e Komisionit Evropian, Franko Fratini.

7 mars 2008 Presidenti i Republikës Bamir Topi priti sot Zëvendëspresidentin e Komisionit Evropian, Franko Fratini dhe delegacionin që e shoqëronte gjatë vizitës zyrtare në Tiranë President Topi, pasi falenderoi Zëvendëspresidentin e Komisionit Evropian, zotin Franko Fratini, për vizi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.283Z

Kritika mbi defiçitin e lartë buxhetor, Greqia llogari para Komisionit Evropian

Athinë, 12 nëntor, NOA Ekonomia greke hyn sërish në situatën e mbikqyrjes së treguesve të saj ekonomikë dhe sidomos kontrollit të normës së defiçitit nga Komisioni Evropian. Pasi është bërë problem edhe njëherë para disa vitesh mbi raportimin e gabuar të shifrave të këtin tr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.493Z

Topalli: Kemi përfunduar 95% të pyetësorit të Komisionit Evropian

Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli, gjatë takimit të zhvilluar sot me Presidentin e Turqisë, pasi shprehu kënaqësinë e vizitës në një vend me lidhje të forta historike dhe miqësore, vlerësoi se këto katër vitet e fundit kanë qenë vitet më vendimtare në historin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.539Z

Kryetari i Komisionit evropian Barozo kerkon mandatin e tij te dyte

Kryetari i Komisionit evropian Zhoze Manuel Durao Barozo ne intervisten dhene gazetes holandeze "HRC Handesbland" thote se do te deshironte te mbetet ne funksionin e tanishem edhe nje mandat. "Nese sot do te merrej vendimi per mandat te dyte, do te thosha "po", kuptohet ne rast se kam mbeshtetjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.266Z

PDK: Progres-Raporti i Komisionit Evropian, dëshmi e dështimit të qeverisjes

Tiranë, 15 tetor NOA Përmbajtja e progres-raportit të Komisionit Evropian i cili u publikua një ditë më parë, ka sjellë edhe reagimin e Partisë Demokristiane e cila deklaroi sot se raporti ngre probleme të shumta të cilat vënë në pikëpyetje demokracinë në vend. Partia Demokristi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama