Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Evropian

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.192Z

Stabilizim-Asociimi, Kukan dhe Fajon takojnë sot në Tiranë krerët e shtetit

Sot në Tiranë është planifikuar vizita e një grupi përfaqësuesish nga Parlamenti Evropian PE-së në kuadër të takimit të 4-të BE-Shqipëri të Komisionit Parlamentar për Stabilizim Asociimin. Delegacioni i PE-së do të kryesohet nga shefi për Evropën Juglindore në KE Eduard Kukan me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.542Z

Austria pro Shqipërisë në BE: Plotësoni kushtet

Ministri i Jashtëm i Austrisë ka deklaruar sot se pas Islandës edhe vendit tonë duhet t'i hapen dyert për anëtarësimin në familjen evropiane. Michael Spindelegger gjatë një takimi të ministrave të jashtëm në Bruksel tha se Bashkimi Europian nuk duhet të jetë diskriminues me vendet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.340Z

Brok: Basha tregoi lidership për reformën në drejtësi

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar i një bisedë telefonike me Kryetarin e Komisionit të Punëve të Jashtme në Parlamentin Europian, Elmar Brok, ku mori përgëzime për arritjen e marrëveshjes për reformën në drejtësi. Sipas Partisë Demokratike, zt. Brok e cilësoi suks

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.102Z

Zyrtare/ Shqipëria nën monitorim e BE-së për rivendosjen e vizave

Një lajm i hidhur për të gjithë shqiptarët ka ardhur nga zëdhënësja e Komisionit Evropian, Tove Ernst. Tashmë në mënyrë zyrtare azilkërkuesit nga Shqipëria konsiderohen si një shqetësim permanent për Brukselin. E gjitha kjo mund të mundësojë pezullimin e lëvizjes Shengen për sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.298Z

Më 21 maj Barroso mbërrin në Tiranë

27/04/2011  Zgjedhjet e 8 majit, Shqipëria në qendër të vëmendjes së ndërkombëtarëve Vizita e kryekomisionerit të KE-së, dy javë pas përfundimit të zgjedhjeve Presidenti i Komisionit Evropian, Manuel Barrozo, do të vijë në Shqipëri në datën 21 maj. Lajmi u bë i ditur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.970Z

Bregu-Lohan, marreveshje per kufijte

Qeveria shqiptare dhe Komisioni Evropian nenshkruan dje Marreveshjet Financiare prej 2,65 milione euro per zbatimin e Komponentit te Bashkepunimit Nderkufitar te Instrumentit te Ndihmes se Paraanetaresimit te Bashkimit Evropian (IPA). Marreveshja u nenshkrua dje pasdite ne mjediset e Ministrise se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.435Z

BE: Heqja e vizave, jo per Shqiperine

Dy ministra te Jashtem evropiane konfirmojne zyrtarisht se Maqedonia, Serbia dhe Mali i Zi pritet te perfitojne deri ne fillim te vitit 2010 heqjen e regjimit te vizave Schengen. “Vendet e para qe do te merren ne konsiderate jane Serbia, Maqedonia dhe sigurisht Mali i Zi. Me pas do

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama