Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Evropian

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.202Z

Zëvendëspresidenti i Komisionit Evropian, Zhak Barro, në Tiranë

Zoti Barro diskutoi te shtunen me ministrin e drejtësisë Enkeled Alibeaj mbi reformat që janë ndërmarrë në sistemin gjyqësor, për të rritur profesionalizmin dhe për të shmangur paaftësinë dhe korrupsionin. Zëvendës-presidenti i Komisionit Evropian u takua edhe me mini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.587Z

Raport progresi i Komisionit Evropian, ministrat, sot raportim para deputeteve

Ministrat do te raportojne sot ne Komisionet Parlamentare te Kuvendit, mbi detyrimet qe rrjedhin nga Progres Raporti qe Komisioni Evropian publikoi jave me pare per Shqiperine. Ashtu sic premtoi Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, se problemet e ngritura ne raport, do te jene pune e komisioneve,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.425Z

Maqedoni Kreu i ri i Komisionit evropian dorezon letrat kredenciale

Perfaqesuesi i ri i Bashkimit Evropian dhe shef i Delegacionit te Komisionit Evropian ne Maqedoni ambasadori Peter Sorensen i dorezoi sot letrat kredenciale presidentit maqedonas Gjorgje Ivanov. Ambasadori danez Sorensen tha se mbeshtetja e madhe e qytetareve te Maqedonise per integrimin ne BE perbe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.661Z

Evakuohen zyrat e Komisionit Evropian për shkak të zjarrit

Qindra punonjës u evakuuan pas shpërthimit të një zjarri në katet e nëndheshme të zyrave qendrore të Komisionit Evropian në Bruksel. Një reporter i rrjetit britanik BBC raportoi se shpejt shtëllunga të dendura tymi u shfaqën mbi çatinë e ndërtesës në fjalë, ndërkohë që shumë s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.237Z

Raporti i Komisionit Evropian mbi arritjet e Maqedonise kete vit pergjithesisht pozitiv

Raporti i Komisionit Evropian mbi arritjet e Maqedonise per kete vit konsiderohet pergjithesisht si pozitiv por ai permban mjaft verejtje. Nga Maqedonia pritet perparim ne dialogun politik ne luften kunder korrupsionit pershpejtim i reformave ne gjyqesor dhe ne administraten publike kerkohet liri me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.562Z

Presidenti Topi priti sot Zëvendëspresidentin e Komisionit Evropian, Franko Fratini.

7 mars 2008 Presidenti i Republikës Bamir Topi priti sot Zëvendëspresidentin e Komisionit Evropian, Franko Fratini dhe delegacionin që e shoqëronte gjatë vizitës zyrtare në Tiranë President Topi, pasi falenderoi Zëvendëspresidentin e Komisionit Evropian, zotin Franko Fratini, për vizi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.283Z

Kritika mbi defiçitin e lartë buxhetor, Greqia llogari para Komisionit Evropian

Athinë, 12 nëntor, NOA Ekonomia greke hyn sërish në situatën e mbikqyrjes së treguesve të saj ekonomikë dhe sidomos kontrollit të normës së defiçitit nga Komisioni Evropian. Pasi është bërë problem edhe njëherë para disa vitesh mbi raportimin e gabuar të shifrave të këtin tr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama