Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Parlamentar

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.824Z

Bashkia, bojkot komisionit hetimor parlamentar

Bashkia e Tiranes, nuk do t'i pergjigjet asnje lloj kerkese qe behet nga komisioni hetimor, i ngritur kunder Edi Rames. Kjo per faktin e vetem, se kryetari i bashkise Rama, e cileson grupin e hetimit, jashte ligjit dhe ne kundershtim te plote me Kushtetuten. Ne lidhje me kete vendim, kryetari i bash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.103Z

PD–ja sprapset nga ngritja e komisionit hetimor parlamentar për konfliktin institucional

Partia Demokratike duket se është sprapsur nga nisma për ngritjen e një komisioni hetimor parlamentar për konfliktin institucional midis qeverisë dhe prokurorisë së përgjithshme. Gjatë një deklarate për mediat zëdhënësi i Grupit Parlamentar të PD-së, Aldo Bumçi, nuk i është për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.234Z

Presidenti Topi takohet me delegacionin Parlamentar të Komisionit të Bujqësisë të Kinës

Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi priti sot delegacionin Parlamentar të Komisionit të Bujqësisë dhe Çështjeve Rurale të Republikës Popullore të Kinës, kryesuar nga z. Sun Uen-Sheng, anëtar i Komitetit të Përhershëm të Kongresit Kombëtar të Popullit dhe Nënkryetar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.482Z

Grupi Parlamentar i PS pritet te miratoje raportin e Komisionit Hetimor per anetaret e KLD

0 brbr brbrGrupi Parlamentar i Partise Socialiste ka vendosur qe te miratoje ne seance plenare te se enjtes raportin e Komisionit Hetimor per Nenkryetarin e Keshillit te Larte te Drejtesise Elvis efa dhe anetarin Lulzim Lelcajbrbr brbrRaporti i propozon Kuvendit shkarkimin e efes dhe Lelcajt per sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.621Z

Presidenti Topi pret Delegacionin Parlamentar të Komisionit të Bujqësisë dhe Çështjeve Rurale të Kinës.  

24 nëntor 2009 Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi priti sot Delegacionin Parlamentar të Komisionit të Bujqësisë dhe Çështjeve Rurale të Republikës Popullore të Kinës, kryesuar nga z. Sun Uen-sheng, anëtar i Komitetit të Përhershëm të Kongresit Kombëtar të Popullit dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:14.394Z

LSI, kunder komisionit parlamentar monitorues

Levizja Socialiste per Integrim ka bere pergjegjese Partine Demokratike dhe Partine Socialiste, per procesin e pajisjes me karta identiteti. Ky eshte reagimi i LSI-se, nepermjet nje deklarate per shtyp nga sekretari i Pergjithshem, Petrit Vasili, i cili akuzoi dy partite kryesore se zvarriten pambar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.497Z

Kuvend, sot votohet ngritja e komisionit parlamentar për reformën zgjedhore

Kuvendi i Shqipërisë Në seancën e sotme në Kuvend pritet të kalojnë për miratim ndryshimet në Kodin Hekurudhor dhe Kodin Ajror, dy projektligje që kërkojnë 84 vota. Këto dy projektligje në bazë të programit të sotëm do të kalojnë për miratim përpara votimit të projektvendim P

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama