Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Parlamentar

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.496Z

Integrimi, KE kërkon plan të ri veprimi

Kjo i është kërkuar autoriteve shqiptare nga drejtori për zgjerimin në Komision Evropian, Stefano Sannino, nëpërmjet një letre dërguar ministres së integrimit Majlinda Bregu dhe kryetarit të Komisionit të Integrimit, Ditmir Bushati. Në letrën e siguruar nga Top Channel, Sannino evident

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.056Z

Meta me zyrtarë të Parlamentit gjerman: Garanton vijimin e reformave për në BE

Në mbyllje të vizitës në Berlin, kreu i Kuvendit Ilir Meta ka zhvilluar takim me zv/presidentin e Parlamentit gjerman, kryetaren e komisionit parlamentar të mbrotjes, me Sekretarin Parlamentar të Shtetit në Ministrinë e Mbrojtjes, sekretaren e Përgjitshme të CSU dhe anëtarë të komisione

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.945Z

Ben Blushi dhe Valentina LeskajKundër kryesisë së PS-së

Të tjera rreth shkrimit PD, Olldashi e Patozi kundër Bashës Ja kush do të drejtojë K.Parlamentare TIRANË - Vazhdon përplasja në kryesinë e Partisë Socialiste. Ndarja e pozicioneve për kryetar dhe nënkryetar të komsisioneve parlamentare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.670Z

PS: Kërkesa në Venecia, nga Topi ose Topalli

Lutaj: T nis hetimi pr materialet, pr flett vendosim m von Partia Socialiste nxit institucionin e Kuvendit dhe Presidentit t’i drejtohet Komisionit t Venecias pr flett e votimit. Qndrimi i selis roz shtpublik nga deputeti Pirro Lutaj dhe ka ardhur pas deklarats s ministrit Petrit Vasili, i cil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:54.627Z

Kreu i ri i KQZ-së, ligjet çojnë 2 emra në Parlament

Mospërfshirja në votimin parlamentar e ristrukturimit të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve është bërë pjesë e debatit parlamentar mes mazhorancës dhe opozitës. Kreu i grupit parlamentar socialist, Gramoz Ruçi, ka kërkuar q&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.122Z

PD-PS, pakt për një komision të ri për reformën zgjedhore

Një tjetër marrëveshje politike mes dy partive të mëdha. PD-ja dhe PS-ja kanë arritur një pakt të heshtur për të ngritur një komision të posaçëm për realizimin e reformës zgjedhore, duke cilësuar kështu të përfunduar misionin e komisionit që ishte ngritur kohë më parë për k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.697Z

Komunikimi sekret Oketa Nuk u prek

Ilir Gjoni zevendeskryetar i komisionit parlamentar te sigurise kombetare ka mbajtur ne qeverine socialiste postin e ministrit te Puneve te Brendshme. Kolegu i tij ne komision deputeti Gazmend Oketa ne qeverine e meparshme demokrate ka qene minister i Mbrojtjes. Per zhdukjen e kompjuterit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama