Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Parlamentar

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:54.627Z

Kreu i ri i KQZ-së, ligjet çojnë 2 emra në Parlament

Mospërfshirja në votimin parlamentar e ristrukturimit të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve është bërë pjesë e debatit parlamentar mes mazhorancës dhe opozitës. Kreu i grupit parlamentar socialist, Gramoz Ruçi, ka kërkuar q&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.122Z

PD-PS, pakt për një komision të ri për reformën zgjedhore

Një tjetër marrëveshje politike mes dy partive të mëdha. PD-ja dhe PS-ja kanë arritur një pakt të heshtur për të ngritur një komision të posaçëm për realizimin e reformës zgjedhore, duke cilësuar kështu të përfunduar misionin e komisionit që ishte ngritur kohë më parë për k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.697Z

Komunikimi sekret Oketa Nuk u prek

Ilir Gjoni zevendeskryetar i komisionit parlamentar te sigurise kombetare ka mbajtur ne qeverine socialiste postin e ministrit te Puneve te Brendshme. Kolegu i tij ne komision deputeti Gazmend Oketa ne qeverine e meparshme demokrate ka qene minister i Mbrojtjes. Per zhdukjen e kompjuterit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.497Z

Komisioni Europian: PD-PS të noterizojnë paktin, ky është shansi i fundit

Share Komisioni Europian nëpërmjet një letre i kërkon qeverisë shqiptare dhe Komisionit Parlamentar të Integrimit të bashkojnë përpjekjet në realizimin e planit të veprimit ekzistues në realizimin e 12 prioriteve. Stefano Sannino evidenton punën e bërë deri më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.700Z

Komisioni i medias shqyrton projektbuxhetin e vitit 2016 për Ministrinë e Kulturës

TIRANË, 24 Nëntor / ATSH- Klajdi Musabelliu/. Komisioni i Medias diskutoi të martën lidhur me projektbuxhetin e vitit 2016 për Ministrinë e Kulturës.Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro, u përgjigj përpara komisionit për pyetjet lidhur mbi projektet dhe investimet e vitit 2016, dhe mbajti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.186Z

Zbulohet plani i PD-së për Komisionin e Reformës Zgjedhore, ja formula që propozon (Projektvendimi)

Bledi Çuçi dhe Oerd Bylykbashi do të bashkëdrejtojnë Komisionin për Reformën Zgjedhore. News24 dhe BalkanWeb kanë mësuar se Partia Demokratike do të kërkojë në mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve, që komisoni bipartizan të ketë 18 anëtar gjithsej, 9 anëtarë mazhoranca dhe 9 a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.313Z

Të inkriminuarit në Administratë, Kuvendi diskuton kërkesën e PD për komisionin hetimor

Tiranë- Kuvendi mblidhet sot në seancë plenare ku në rend dite për diskutim janë një numër çështjesh . Seanca e sotme vjen vetëm një ditë pasi Komisioni Europian rikonfirmoi rekomandimin për dhënien e statusit kanditat për Shqipërinë në BE, e ku palët politike edhe njëherë ndan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama