Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Parlamentar

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.497Z

Komisioni Europian: PD-PS të noterizojnë paktin, ky është shansi i fundit

Share Komisioni Europian nëpërmjet një letre i kërkon qeverisë shqiptare dhe Komisionit Parlamentar të Integrimit të bashkojnë përpjekjet në realizimin e planit të veprimit ekzistues në realizimin e 12 prioriteve. Stefano Sannino evidenton punën e bërë deri më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.700Z

Komisioni i medias shqyrton projektbuxhetin e vitit 2016 për Ministrinë e Kulturës

TIRANË, 24 Nëntor / ATSH- Klajdi Musabelliu/. Komisioni i Medias diskutoi të martën lidhur me projektbuxhetin e vitit 2016 për Ministrinë e Kulturës.Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro, u përgjigj përpara komisionit për pyetjet lidhur mbi projektet dhe investimet e vitit 2016, dhe mbajti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.186Z

Zbulohet plani i PD-së për Komisionin e Reformës Zgjedhore, ja formula që propozon (Projektvendimi)

Bledi Çuçi dhe Oerd Bylykbashi do të bashkëdrejtojnë Komisionin për Reformën Zgjedhore. News24 dhe BalkanWeb kanë mësuar se Partia Demokratike do të kërkojë në mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve, që komisoni bipartizan të ketë 18 anëtar gjithsej, 9 anëtarë mazhoranca dhe 9 a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.313Z

Të inkriminuarit në Administratë, Kuvendi diskuton kërkesën e PD për komisionin hetimor

Tiranë- Kuvendi mblidhet sot në seancë plenare ku në rend dite për diskutim janë një numër çështjesh . Seanca e sotme vjen vetëm një ditë pasi Komisioni Europian rikonfirmoi rekomandimin për dhënien e statusit kanditat për Shqipërinë në BE, e ku palët politike edhe njëherë ndan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.135Z

PD thirrje Rames Distancohu nga thirrjet ekstreme

Beja PS shmang qellimisht zgjidhjet institucionale. Socialistet te pazote per te fituar lokalet Partia Demokratike i beri dje thirrje kryesocialistit Edi Rama qe te terhiqet nga thirrjet ekstremiste per bllokimin e zgjedhjeve te ardhshme lokale te 8 majit. Ne te kundert sipas PD-s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.116Z

Shqiperia pa kufinj shteterore

Ilir Gjoni, nënkryetar i Komisionit Parlamentar të Sigurisë ngriti shqetesimin për mungesën formale të kufijve të Republikës së Shqipërisë, kur deklaroi se “jemi pa kufij shtetërorë, pasi me ligjin e vitit 2008 kufiri shqipt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.117Z

Shqiperia pa kufij shteterore

Ilir Gjoni, nënkryetar i Komisionit Parlamentar të Sigurisë ngriti shqetesimin për mungesën formale të kufijve të Republikës së Shqipërisë, kur deklaroi se “jemi pa kufij shtetërorë, pasi me ligjin e vitit 2008 kufiri shqipt

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama